Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 maja 2017

Finały 2017: Sprawa awansu wciąż otwarta

W środę w ORLEN Arenie w półfinale PGNiG Superligi Nafciarze będą bronić trzech bramek zaliczki z pierwszego meczu z Azotami Puławy. – Gramy tylko i wyłącznie o zwycięstwo – zapowiada Mateusz Piechowski.
– Chcieliśmy zbudować większą przewagę, aczkolwiek to korzystny wynik i jestem zadowolony z postawy moich zawodników – mówił zaraz po końcowym gwizdku meczu w Puławach trener Piotr Przybecki. Zarówno on, jak i Mateusz Piechowski zdają sobie sprawę, że to zwycięstwo jeszcze o niczym nie przesądza – Te trzy bramki w piłce ręcznej to nic – podkreśla kołowy ORLEN Wisły. – To był wyrównany mecz, na początku padała praktycznie bramka za bramkę. Zagraliśmy mocno w obronie, stąd też dużo kar z naszej strony, co nas trochę wybijało z rytmu. Pod koniec drugiej połowy dużo graliśmy z kontry, ale też popełnialiśmy sporo błędów. Na szczęście nie tylko my się myliliśmy. Tak naprawdę równie dobrze mogliśmy wygrać pięcioma bramkami, co tylko dwiema. Teraz musimy wyczyścić głowy, podejść do rewanżu jakby było 0:0 i dążyć do powiększenia tej trzybramkowej przewagi. W Płocku będziemy jeszcze bardziej skoncentrowani i musimy wykorzystać więcej okazji do zdobycia bramki. Tym meczem zaczynamy wyścig po złoto.
Mateusz Piechowski zaznacza jednocześnie, że pierwszy mecz w Puławach był dobrym występem jego i całego zespołu – W obronie zagraliśmy bardzo mocno, w ataku konsekwentnie i nie dawaliśmy się zaskakiwać z kontrataków, bo chyba tylko dwie albo trzy bramki straciliśmy z bezpośredniej kontry. Także w ataku byliśmy naprawdę dobrze ustawieni, jeszcze w trakcie meczu trener dawał nam swoje wskazówki co i jak mamy zagrać. Niemniej na pewno nie było idealnie, bo po prostu takie mecze się nie zdarzają. W rewanżu chcielibyśmy jeszcze wyeliminować te błędy, które nam się przytrafiły.
ORLEN Wisła Płock – KS Azoty Puławy – półfinał PGNiG Superligi – II mecz, 17 maja (środa), godz. 18.30
Relacja:
– TV – Canal+ SPORT2 od godz. 18.15
Pierwszy mecz: 29:26 dla ORLEN Wisły Płock
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: