-:-

Dodano: 2 czerwca 2018

Finały: Brąz dla Azotów-Puławy

Od początku meczu Azoty-Puławy dominowały na parkiecie. Ambitni opolanie starali się niwelować różnicę bramkową, ale puławianie na wiele nie pozwolili. W efekcie Azoty-Puławy po raz czwarty z rzędu zdobyły brązowy medal, potwierdzając, że są trzecią siła w kraju.

Już w trzeciej minucie po golach skrzydłowych – Patryka Kuchczyńskiego i Wojciecha Gumińskiego, Azoty-Puławy powiększyły przewagę z pierwszego meczu o kolejne dwie bramki (2:0). Kolejne fragmenty meczu to wymiana gol za gol. Różnica bramkowa między dwiema drużynami wynosiła 1-2 gole. Dopiero w 16 minucie gospodarze, niesieni fantastycznym dopingiem kibiców zbudowali trzybramkową przewagę (8:5), by cztery minuty później prowadzić już czterema golami (10:6). Była to najwyższa przewaga miejscowych, która dzięki ambicji Gwardii i celnym rzutom Przemysława Zadury i Mateusza Jankowskiego została przed przerwą zniwelowana do dwóch trafień.

W pierwszej minucie po przerwie goście złapali z Azotami-Puławy kontakt (14:13). Puławianie odpowiedzieli jednak błyskawicznie i po golach Nikoli Prce i Adama Skrabanii znów różnica wynosiła trzy gole (16:13). Chwilę później pokazał się Marko Panić, którego dwa gole z rzędu wysforowały miejscowych na czterobramkowe prowadzenie (36′ 18:14). Takie straty Gwardia nie była już w stanie odrobić. Puławianie kontrolowali wynik i w najlepszym dla siebie momencie wyszli na pięć goli różnicy (43′ 24:19). Ostatni kwadrans to już walka z olbrzymim upałem i swoimi słabościami. Około 50 minuty kibice mogli już rozpocząć fetę.

Azoty-Puławy – Gwardia Opole 31:26 (14:12)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy 1 – Jurecki 7, Panic 7, Skrabania 4, Seroka 3, Kuchczyński 2, Prce 2, Gumiński 2, Podsiadło 1, Grzelak 1, Masłowski 1, Łyżwa, Titow, Kowalczyk.
Gwardia: Malcher – Zadura 6, Mokrzki 4, Jankowski 4, Mauer 4, Siwak 3, Łangowski 2, Tarcijonas 2, Klimkow 1, Zarzycki, Dementev, Milewski.