Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2017

Kto finały, kto dzika karta?

Przed nami ostatnie tygodnie rundy zasadniczej, a 8 kwietnia zakończymy ją 26 serią rozgrywek PGNiG Superligi.
Nowe zasady, więcej emocji

Jeszcze raz przypominamy zasady, które wprowadziliśmy na początku sezonu. Gramy systemem każdy z każdym. Podzieliliśmy drużyny na dwie grupy – Granatową i Pomarańczową, po 7 zespołów każda. Dlaczego? – żeby uatrakcyjnić system punktowania. W przypadku, kiedy grają ze sobą zespoły z tej samej grupy stawką są nie 2, a 3 punkty. Ten dodatkowy punkt traktowany jest jako bonus.
Nie ma remisów, a każdy mecz musi być rozstrzygnięty. W przypadku remisu, grana jest dogrywka 2 razy po 5 minut, gdy nie przyniesie rozstrzygnięcia, pojawią się rzuty karne. W takim przypadku ci, którzy przegrają i tak otrzymają jeden punkt, a zwycięzcy w zależności od tego, czy grają ze swoją grupą, lub nie 3 lub 2 punkty.
W grupie granatowej grają: Vive Tauron Kielce, MMTS Kwidzyn, KPR RC Legionowo, Chrobry Głogów, Sandra Spa Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk i Meble Wójcik Elbląg.
W grupie pomarańczowej: Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Gwardia Opole, Stal Mielec oraz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Runda Finałowa i Dzika Karta

Runda finałowa rozgrywana będzie systemem dwumeczów bez przewagi ilości bramek na wyjeździe. Uwaga – w tych meczach nie ma dogrywek, a rzuty karne pojawią się dopiero kiedy po dwumeczu wynik będzie remisowy. Do ćwierćfinału ze spokojem awansują po trzy najlepsze zespoły z obydwu grup. Ten, kto zajmie czwarte miejsce, będzie musiał się jeszcze bronić, bo zagra z tym, kto uplasuje się na 5 miejscu w meczach o Dziką Kartę.

3 czy 4 miejsce? Co lepsze?

3 miejsce w swojej grupie daje poczucie bezpieczeństwa, nie trzeba się bronić i przede wszystkim grać dodatkowych meczów. Drużyna plasująca się na tej pozycji uzyskuje bezpośredni awans do TOP 8 rozgrywek, więc jest o co walczyć.
W Grupie Granatowej jesteśmy świadkami pasjonującego pojedynku o 3 lokatę pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a Chrobrym Głogów. Obie drużyny mają bardzo podobne wyniki – po 27 punktów, wygrały jedenaście razy, taką samą ilość spotkań przegrały. Obecnie to Chrobry jest trzeci, ponieważ lepiej zaprezentował się w bezpośrednich pojedynkach. Przed drużynami jeszcze cztery starcia, które zadecydują o lokatach w grupie. Głogowianie zagrają z MMTS-em Kwidzyn, ORLEN Wisłą Płock, Meblami Wójcik Elbląg i Stalą Mielec. W tych pojedynkach do zgarnięcia jest aż 10 punktów. Natomiast Wybrzeże, w najbardziej optymistycznym dla nich wariancie, może zdobyć 9 punktów. Przed nim spotkania z Gwardią Opole, NMC Górnikiem Zabrze, KPR RC Legionowem i Azotami Puławy.
2
Niemniej interesująco jest w Grupie Pomarańczowej. O trzecią lokatę rywalizuje Gwardia Opole z NMC Górnikiem Zabrze. W lepszej sytuacji znajduje się Gwardia, która zdobyła 30 punktów, o jeden więcej niż Górnik. Przed opolanami spotkania z Wybrzeżem Gdańsk, Piotrkowianinem Piotrkowem Trybunalskim, KPR RC Legionowem i Azotami Puławy. Natomiast NMC swoją rywalizacje o trzecie miejsce zacznie od pojedynku z Azotami Puławy, Wybrzeżem Gdańsk, Piotrkowianinem i zakończy rundę zasadniczą meczem z Sandrą Spa Pogonią Szczecin. Zainteresowane drużyny w tych meczach mogą zdobyć aż 10 punktów.
wyscig-o-dzika-karte-1
 

Kto zagra o Dziką Kartę? Jeszcze wszystko jest możliwe!

 
Bardzo ciekawie zapowiadają się mecze o Dziką Kartę. W Grupie Granatowej, tam przynajmniej teoretycznie, szanse na występ w finałach ma jeszcze KPR RC Legionowo. Obecnie ma na swoim koncie 18 punków a w seriach 23-26 może zgarnąć 10 punktów i przy założeniu, że Chrobry Głogów przegra wszystkie mecze, to Legionowo wskoczyłoby na 4 miejsce.
Oczywiście, to tylko teoria, a przed Legionowem pojedynki z Vive Tauron Kielce, Azotami Puławy, Wybrzeżem Gdańsk i Piotrkowianiem. Do rywalizacji o Dziką Kartę swój akces zgłasza Sandra Spa Pogoń Szczecin. Drużyna, która miała fatalną pierwszą część sezonu, pokazuje jak nieprzewidywalny potrafi być sport i że nigdy nie należy tracić wiary we własne umiejętności. Portowcy uzbierali 17 punktów. Przed nimi spotkania z Meblami Wójcik Elbląg, Stalą Mielec, Gwardią Opole i NMC Górnikiem Zabrze. W puli do zdobycia mają 9 punktów.
wyscig-o-dzika-karte
 
W Grupie Pomarańczowej na 5 miejscu jest Stal Mielec (13punktów), na 4 NMC Górnik Zabrze (29 punktów). Przy założeniu, że Stal wygra wszystkie swoje pojedynki, dorobiłaby się 13 punktów więc sumując, nie zagraża Górnikowi w wejściu do finałów, ale musi bardzo uważać na goniących ją Piotrkowianina (11 punktów) i Zagłębia Lubin (10 punktów). To jest najciekawsze, bo wyniki ostatnich serii mogą znacząco wpłynąć na ustawienie w tabeli zbiorczej, a co za tym idzie – odpowiednie premie na koniec sezonu.
 
23-1
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=46a_zn3nBvc[/embedyt]

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: