Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 czerwca 2018

Finały: Wypowiedzi zawodników przed Finałem

Wypowiedzi zawodników przed Finałem PGNiG Superligi. 


 

Karol Bielecki PGE VIVE Kielce

 
Jest to dla mnie wyjątkowy mecz, z Płockiem, o mistrzostwo Polski. Nie przygotowałem żadnych niespodzianek. Mam nadzieje, że moja kariera wystarczy żeby być zapamiętanym. Chcę zdobyć mistrzostwo i to jest mój cel numer jeden. Bardzo się cieszę, że będę mógł się pożegnać z kibicami w Hali Legionów, jest to dla mnie bardzo ważne.
 

Krzysztof Lijewski PGE VIVE Kielce

 
Chcemy obronić tytuł. To na pewno nie będzie formalność. Ale wiemy, że Płock nie przyjedzie tutaj na wakacje. Mam wrażenie, że Wisła na wyjeździe jest jeszcze groźniejsza niż u siebie w Orlen Arenie. Tutaj grają na mniejszej presji, u siebie w Płocku presja oczekiwań jest bardzo duża. Dlatego myślę, że ten mecz w niedzielę będzie bardzo trudny dla nas. Chcę podkreślić, że mecz sam się nie wygra. Przez całą moją karierę jeszcze nikt zwycięstwa nie podał mi na tacy. Musimy wyjść na boisko, walczyć, wyrwać zwycięstwo i udowodnić, że ta hegemonia nam się należy. Bardzo chcemy zrównać się liczbą tytułów ze Śląskiem Wrocław i przejść do historii. I zrobimy to, obronimy tytuł.

 

Uros Zorman PGE VIVE Kielce

 
Wisła nie ma nic do stracenia. Przyjadą do nas na luzie i być może uda im się zagrać bardzo dobre spotkanie. Ale jeśli my zagramy na 100 procent i zachowamy koncentracje to uda nam się obronić tytuł. W zeszłym roku sytuacja była podobna, Wisła przegrała pierwszy mecz, mieli sporo kontuzji, grali bez lewej ręki na rozegraniu co w nowoczesnej piłce ręcznej jest bardzo trudne, ale pokazali charakter i zagrali bardzo dobre spotkanie.
Ale musimy patrzeć na siebie. My jesteśmy dobrze przygotowani. Wiem, że doping w Hali Legionów będzie bardzo głośny. Także mistrzostwo na pewno zostanie w domu.
 

Michał Daszek Orlen Wisła Płock

 
Jedziemy do Kielc próbować odrobić tę stratę. Mamy swoje ambicje i wiemy, że w sporcie jest wszystko możliwe. Ten dwumecz jeszcze się nie zakończył, a my na pewno w rewanżu się nie położymy. Wszystko zależy od nas i naszej postawy na boisku.
 

Krzysztof Kisiel Orlen Wisła Płock

 
Na pewno trzeba podziękować kibicom, którzy przyszli i nas wspomogli, bo inna jest wtedy atmosfera i zupełnie inaczej się gra i to trzeba docenić. My jeszcze nie składamy broni, myślimy już o niedzielnym rewanżu. Na pewno na wyjeździe będzie trudniej, ale będziemy walczyć do końca.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: