Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 września 2020

Gębala: Nastawiamy się bojowo

W trzeciej serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych dojdzie do derbowego spotkania. W hali RCS w Lubinie miejscowe Zagłębie podejmować będzie Chrobrego Głogów. 

2020.02.02 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga MKS Zaglebie Lubin – SPR Stal Mielec N/Z Stanislaw Gebala Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Spotkania te od zawsze dostarczają dodatkowych emocji, zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom. Nie inaczej będzie i tym razem – Na pewno nastawiamy się bojowo. W ubiegłym sezonie również graliśmy derbowe spotkanie na początku sezonu i zgarnęliśmy komplet punktów. Wierzę, że uda nam się powtórzyć ten wynik – mówi Stanisław Gębala, rozgrywający Zagłębia.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w okresie przygotowawczym. Wówczas dwa razy lepsze było Zagłębie. Miedziowi będą chcieli powtórzyć wynik z przełomu lipca i sierpnia, choć zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie – Mam nadzieję, że będzie podobnie i tym razem. Ale mecze sparingowe to nie to samo co mecze ligowe o stawkę. Musimy zagrać dobrze w ataku i obronie i zrobić wszystko, aby trzy punkty zostały w Lubinie – dodaje Stanisław Gębala. 

Lubinianie punktowali w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu. Miedziowi na inaugurację pokonali u siebie Energę MKS Kalisz, a następnie wywalczyli punkt po przegranej w rzutach karnych z Piotrkowianinem. Po meczu w Piotrkowie pozostał niedosyt, gdyż Zagłębie było bardzo blisko wygranej za pełną pulę – Na tym terenie zawsze ciężko nam się grało, ale w tym meczu liczyliśmy bardzo na trzy punkty, tym bardziej, że naprawdę dobrze graliśmy, szczególnie w ataku. Niestety zabrakło trochę konsekwencji w obronie – mówi rozgrywający Zagłębia. 

Derbowe spotkanie w hali RCS w Lubinie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:00.

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1822
Transmisja:
https://emocje.tv/live/435/mks-zaglebie-lubin-ks-spr-chrobry-glogow

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: