-:-

Dodano: 22 maja 2021

Głogów po rzutach karnych zdobywa Szczecin

Niesamowite emocje towarzyszyły pojedynkowi Sandra SPA Pogoni Szczecin z Chrobrym Głogów. Po wielu zwrotach akcji i powrotach do gry, ostatecznie o triumfie musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi stosunkiem 4 – 2 okazali się goście i wywieźli ze Szczecina cenne 2 punkty.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów / PGNiG Superliga

Różnie toczyły się losy drużyn w przeciągu całego sezonu, ale na kilka kolejek przed końcem obydwa zespoły zapewniły sobie utrzymanie. Teraz sąsiedzi w tabeli walczyli o jak najwyższe miejsce w 1 lidze. Ostateczny podział punktów spowodował, że praktycznie zespoły zapewniły sobie miejsce w czołowej ósemce, a bliżej wyższej lokaty na koniec sezonu są głogowianie.

Początek meczu należał do gospodarzy wśród których brylował w bramce Mateusz Gawryś, a w ofensywie Łukasz Gierak. W 13 minucie szczecinianie prowadzili 9 – 4 i zanosiło się na kontrolowane zwycięstwo podopiecznych Rafała Białego. Jednak odpuszczać nie zamierzali także zawodnicy trenera Vitalija Nata, którzy dzięki skutecznym rzutom Rafała Jamioła nawet wyszli na jednobramkowe prowadzenie 11 – 12. Końcówka pierwszej części gry ponownie należała do gospodarzy, a ostatnią bramkę zdobył Wojciech Matuszak. Na tablicy po 30 minutach widniał wynik 17 – 15 i mecz mógł się podobać. Nie brakowało pięknych interwencji bramkarzy twardej obrony, a mimo wszystko padała bardzo duża liczba bramek.

Drugą część meczu otworzył Arkadiusz Bosy, który rozgrywał jeden z lepszych pojedynków w sezonie. Jego bramki pozwoliły utrzymać trzy bramkowe prowadzenie, ale później do głosu ponownie doszli głogowianie, którzy w 45 minucie wyszli na prowadzenie 25 – 24. W 52 minucie szczecinianie po dwóch bramkach Dawida Fedeńczaka wyszli na prowadzenie 29 – 28, ale później 4 bramki z rzędu zdobyli goście i 3 minuty przed końcem prowadzili już 32 – 29. Kto myślał, że jest po meczu był w dużym błędzie. W bramce cuda zaczął wyczyniać Mateusz Gawryś, a z przodu nie mylili się  Arkadiusz Bosy, Dawid Fedeńczak i z karnego Dawid Krysiak. W ostatniej minucie każda z drużyn miała jeszcze po jednej akcji, ale ostatecznie o zwycięstwie musiały zdecydował rzuty karne w których brylował Michał Kapela. Ostatecznie głogowianie ze Szczecina wywieźli 2 punkty.

Sandra SPA Pogoń – Gawryś, Andrysiak – Bosy 7, Fedeńczak 5, Matuszak 5, Gierak 5, Krupa 4, Krysiak 3,  Rybski 2, Biernacki 1, Krok, Wąsowski

Chrobry – Kapela – Jamioł 6, Tilte 6, Orpik 5, Babicz 5, Zdobylak 4, Grabowski 3, Marszałek 3, Bekisz, Klinger, Tylutki