-:-

Dodano: 11 lutego 2022

Godna postawa Gwardii w starciu z Mistrzem Polski

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, duży udział miał w tym Adam Malcher. Bramkarz Gwardii popisał się trzema skutecznymi interwencjami z rzędu. Kielczanie jednak szybko doszli do głosu i w 10. minucie prowadzili już czterema oczkami. Po stronie gości nie do zatrzymania był Arkadiusz Moryto, a opolanom przytrafiło się kilka strat w ataku. W 22. minucie po trafieniu Dylana Nahi na tablicy widniał wynik 5:12. Do przerwy przyjezdni utrzymali przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:15.

Zdobywanie bramek w drugiej odsłonie meczu rozpoczął kapitan Gwardii – Mateusz Jankowski, a między słupkami ponownie błysnął Adam Malcher. To jednak nie zrobiło wrażenia na drużynie z Kielc, która stopniowo powiększała przewagę. W 40. minucie po wykorzystanym przez Arkadiusza Moryto rzucie karnym mieliśmy wynik 13:19. W 42. minucie Rafał Kuptel postanowił wprowadzić na boisko Fabiana Sosnę, który szybko odpłacił się trenerowi zdobytą bramką. Opolanie dzielnie walczyli z mistrzem Polski, a w drugiej połowie zdecydowanie lepiej zagrali w obronie. Udany debiut w zespole z Opola odnotował Marek Monczka. Kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na brak emocji, bowiem w drugiej połowie oglądali wyrównany pojedynek. Kielczanie jednak do końca kontrolowali wynik, a mecz zakończył się rezultatem 22:27.

MVP: Adam Malcher

KPR Gwardia Opole – Łomża Vive Kielce 22:27 (8:15)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Malcher – Scisłowicz 1, Sosna 1, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków, Solovev 2, Jankowski 5, Zadura 1, Mauer 2, Milewski, Morawski, Stefani, Kucharzyk, Monczka 5.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 14 minut

Karne: 5/3

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez Migallon Naranjo, Olejniczak 1, Sićko 1, Dujshebaev A. 1, Tournat 1, Faruk 3, Karacic 2, Kulesh, Moryto 10, Dujshebaev D. 1, Thrastarson, Surgiel 1, Karalek 2, Nahi 4.

Trener: Talant Dujshebaev

Kary: 6 minut