Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 lipca 2017

Górnicy rozpoczęli przygotowania

Nowy szkoleniowiec NMC Górnika Zabrze, Rastislav Trtik, 3 lipca rozpoczął przygotowania do sezonu w PGNiG Superlidze. Na razie to testy dla zawodników, którzy grali mniej w ostatnim sezonie lub wciąż grają w rozgrywkach juniorskich.

 
Z pierwszej drużyny na treningu stawili się Przemysław Witkowski (powrót z wypożyczenia w HC Baniku Karvina), Tymoteusz Piątek, Filip Fąfara i nowy nabytek klubu – Łukasz Gogola (poprzednio Olimpia MEDEX Piekary Śląskie).
 
22-letni prawy rozgrywający Wojciech Matuszak (wychowanek UKS-u Spartakus Zielona Góra, a ostatnio gracz SMS ZPRP Gdańsk) uczestniczył w testach. W treningach wziął też chorzowski bramkarz Filip Domagała, który z zespołem z Zabrza przygotowuje się do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.
 

 
Prócz nich w testach wzięło udział też kilkunastu juniorów grających na różnych pozycjach, których trener Trtik gorąco zachęcał do ciężkiej pracy. – Jeśli pokażecie talent, wysiłek, serce i umiejętności, to może wystąpicie tu, na tym boisku, w tym zespole – dopingował ich.
 
NMC Górnik Zabrze zna już wstępny zakres przygotowań. Czeka go dwumecz z Tatranem Preszów (poprzedni pracodawca trenera Trtika), dwa spotkania z zespołem z Frydka-Mistka, turniej Szczypiorno Cup w Kaliszu i wreszcie międzynarodowy turniej piłki ręcznej w Zabrzu (11-12 sierpnia, z udziałem Karviny i Zaporoża).
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: