-:-

Dodano: 3 kwietnia 2019

Górnicze Derby dla Górnika

Górnik Zabrze odniósł drugie zwycięstwo w rundzie zasadniczej nad zespołem Zagłębia Lubin. W Górnicze Derby w hali RCS przyjezdni wygrali 28:16 (14:6).

Pierwszą bramkę zdobył Krystian Bondzior, ale później Zagłębie miało spore problemy ze sforsowaniem obrony zabrzan. Trzecia siła PGNiG Superligi radziła sobie nie tyko dobrze w defensywie, ale również z przodu. Górnik zdobywał kolejne bramki i po dziesięciu minutach wygrywał 6:1. Czas dla swojej drużyny wziął Bartłomiej Jaszka, jednak w grze Miedziowych niewiele się zmieniło, lubinianie wciąż mieli problemy ze zdobywaniem bramek i do przerwy trafiali tylko sześciokrotnie, przy czternastu bramkach gości.

Druga połowa wyglądała już lepiej jeśli chodzi o grę ofensywną Zagłębia, w bramce pomagał Patryk Małecki, który odbijał kolejne piłki. To jednak goście jeszcze powiększali swoją przewagę, która wyniosła 15 bramek. W końcówce lubinianie nieco zmniejszyli straty, ale pewna wygrana jednego z kandydatów do medalu w obecnym sezonie stała się faktem.

MVP meczu: Martin Galia (Górnik)

MKS Zagłębie Lubin – NMC Górnik Zabrze 16:28 (6:14)

MKS Zagłębie Lubin: Skrzyniarz, Małecki – Borowczyk 3, Bondzior 1, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 2, Gębala 4, Pietruszko 2, Moryń 1, Dudkowski 1, Dawydzik, Stankiewicz, Chychykalo.

NMC Górnik Zabrze: Kornecki, Kazimier, Galia: Daćko 3, Tomczak 3, Gromyko 2, Sluijters 2, Czuwara 4, Pawelec 1, Bushkou 5, Tatarintsev 3, Gogola 2, Kubała 1, Adamuszek 2.