Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 marca 2018

Górnicze Derby dla Zagłębia

Do Lubina zawitała czołowa drużyna PGNiG Superligi Mężczyzn. Górnik Zabrze, który w obecnym sezonie jest kandydatem do walki o medale poległ w hali RCS-u. Miedziowi rozegrali znakomite zawody, a w bramce świetnie spisywał się Patryk Małecki.
 
Oba zespoły zaczęły nieskutecznie w ataku, ale tę niemoc przełamał w trzeciej minucie Arkadiusz Moryto. Swoją pierwszą bramkę zabrzanie zdobyli trzy minuty później za sprawą Łukasza Gogoła. Po kwadransie gry o czas dla swojej drużyny poprosił Rastislav Trtik. Jego drużyna nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę miedziowych i świetnie dysponowanego Patryka Małeckiego. Znakomicie grający lubinianie prowadzili 8:4 i ani myśleli oddawać pola wyżej notowanym rywalom. Kolejne udane akcje  dodawały jeszcze skrzydeł gospodarzom, w ofensywie brylował Łukasz Kużdeba, a kolejne piłki odbijał Patryk Małecki. Osiem minut przed końcem pierwszej płowy miedziowi wygrywali już 13:6! Zabrzanie starali się jak mogli, ale nie na wiele to się zdało. Do przerwy było 17:11.
 
Druga połowa zaczęła się od wymiany ciosów i kilku bramek po obu stronach. Zabrzanie zaczęli grać szybko, gdyż czas nie działał na ich korzyść. Dziesięć minut po zmianie stron goście odrobili połowę strat z pierwszej części spotkania. W 42. minucie rzut karny obronił fenomenalny Patryk Małecki, a chwilę później na parkiecie pojawił się Bartłomiej Jaszka. Grający trener miedziowych miał asystę przy trafieniu Łukasza Kużdeby na 21:17, a w 51. minucie zdobył swoją pierwszą bramkę po powrocie po kontuzji. Wówczas na tablicy wyników było 25:20. Do końca nic się już nie zmieniło.
 
MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie)
MKS Zagłębie Lubin – NMC Górnik Zabrze 28:24 (17:11)
Zagłębie: Małecki, Wiącek – Stankiewicz 2, Przysiek 1, Kużdeba 7, Mrozowicz , Pawlaczyk , Gębala, Szymyślik 2, Sroczyk , Pietruszko 3, Moryto 6, Jaszka 2, Dudkowski 3, Mollino 2.
Górnik: Galia  , Kornecki – Gluch, Daćko 4, Tomczak 4, Gromyko 3, Sluijters 1, Czuwara , Buszkow 1, Tatarincew 2, Gogola 5, Bąk 4.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: