Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 26 stycznia 2017

Górnicze Derby – wracamy do gry!

Po przerwie związanej z występem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata we Francji wraca piłka ręczna w wydaniu klubowym. W Lubinie dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania. W Górniczych Derbach Zagłębie Lubin zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 18:45 w hali RCS-u w Lubinie.
Spotkanie, jako Mecz Barbórkowy, miało odbyć się 4 grudnia, jednak zostało odwołane ze względu na tragedię w kopalni Rudna.  W najbliższy piątek obie drużyny spotkają się w Górniczych Derbach, których stawką będą trzy punkty, a te są potrzebne obydwóm drużynom.
Zagłębie, które zajmuje ostatnie miejsce w grupie pomarańczowej PGNiG Superligi Mężczyzn. Podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego mają na swoim koncie siedem punktów – wszystkie zdobyli na własnym parkiecie po wygranych z Legionowem, Elblągiem i Mielcem. Teraz miedziowych czeka starcie z wyżej notowanym rywalem.
Zabrzanie zajmują szóste miejsce w tabeli PGNiG Superligi z dorobkiem dziewiętnastu „oczek” i ze stratą tylko punktu do piątej Gwardii Opole. Do czwartego w tabeli MMTS-u Kwidzyn podopieczni Ryszarda Skutnika, który zastąpił na ławce trenerskiej Mariusza Jurasika, tracą już dziewięć punktów. Zabrzanie chcą się znaleźć w ścisłej ligowej czołówce, dlatego do Lubina przyjadą walczyć o pełną pulę.
– Górnik to zespół, który w ubiegłym sezonie grał dużo lepiej. Teraz mieli trochę problemów, trenera Mariusza Jurasika zastąpił trener Ryszard Skutnik. Jednak to jest ciągle groźna drużyna, która ma w swoim składzie wielu doświadczonych graczy i Martina Galię, który robi ogromną różnicę – ocenia rywala Paweł Noch.
Jedno jest pewne – w piątek emocji nie zabraknie. Kiedy Zagłębie gra z Górnikiem na własnym parkiecie możemy spodziewać się zaciętego pojedynku, co pokazały ostatnie mecze. Lubinianie zwyciężyli Górnika na własnym parkiecie trzy razy z rzędu w stosunku 34:31, 34:33 i 30:29 – – Wcześniejsze mecze to pokazały, jednak trzeba pamiętać, że i Górnik i my zmieniliśmy się kadrowo. Mam nadzieję, że tradycji stanie się za dość i wygramy z Górnikiem na własnym parkiecie. Wszystko w piątek zweryfikuje parkiet – mówi Michał Stankiewicz.
MKS Zagłębie Lubin – NMC Górnik Zabrze
27.01.2017 (piątek)
godz. 18:45
Hala RCS w Lubinie
 
gornicze-derby-1920x1080pxl-1024x576

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: