-:-

Dodano: 1 kwietnia 2017

Górnik za mocny dla Piotrkowianina

Do 40. minuty spotkania piłkarze ręczni Piotrkowianina walczyli jak równy z równym z Górnikiem Zabrze. Piotrkowska drużyna prowadziła w tym momencie 23:21. Górnik wrzucił jednak piąty bieg, a zespół Dymytro Zinchuka stracił siły. Drużyna Ryszarda Skutnika wygrała w Piotrkowie różnicą siedmiu trafień – 36:29.
Piotrkowianin rozpoczął mecz bez żadnego respektu dla wyżej notowanego rywala i po remisowym pierwszym kwadransie odskoczył na trzy trafienia. W 18. minucie po bramce Sebastiana Iskry było 10:7. O przerwę poprosił wtedy zdenerwowany Ryszard Skutnik i jego zespół zaczął odrabiać straty. W 21. minucie, po rzucie Iso Sluijtersa, było 11:11. Wynik wokół remisu oscylował do 28. minuty (15:15). Piotrkowski zespól rzucił następnie trzy gole z rzędu (dwa karne Tomasza Mroza i gol Stanisława Makowiejewa). Równo z syreną wynik pierwszej połowy na 18:16 dla Piotrkowianina ustalił Bartłomiej Tomczak.
Dwubramkową zaliczkę piotrkowska drużyna utrzymała do 40. minuty. Od stanu 23:21 zespół z Zabrza zaczął dominować, a Piotrkowianin wyraźnie opadł z sił. W końcówce spotkania prawdziwy popis strzelecki dał Marek Daćko. Kołowy Górnika, który ligowe szlify zdobywał w Piotrkowianinie, rzucił dziewięć bramek. Goście wygrali ostatecznie 36:29. Ogromny wpływ na wynik spotkania ma grypa jelitowa. Z tego powodu na placu gry nie pojawił się Szymon Woynowski, a mniej niż zwykle grali: Yewhen Krawczenko, Artur Banisz. Na kontuzję barku narzeka natomiast Orfeus Andreou.
Piotrkowianin – Górnik Zabrze 29:36 (18:16)
Piotrkowianin: Procho, Banisz, Schodowski – Mróz 4/3, Iskra 3, Swat 1, Góralski 5/1, Nastaj 3, Surosz 1, Pożarek, Achruk, Makowiejew 7, Tórz 1, Pacześny 3, Wędrak 1.