-:-

Dodano: 10 grudnia 2018

Górnik pewnie ogrywa Arkę

W meczu ostatniej serii w 2018 r.  ekipa z Zabrza wysoko wygrała z Arką Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 31:19 dla przyjezdnych.

Początek meczu 14. serii był wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył dla miejscowych w drugiej minucie Robert Kamyszek, który skutecznie wykończył szybki kontratak. W odpowiedzi dla przyjednych trafił Marek Daćko. Od szóstej minuty trzy bramki z rzędu zdobyli gracze Górnika i prowadzili w 10. minucie 5:2. Miejscowi odpowiadają dwiema bramkami Pawła Ćwiklińskiego i po kolejnym trafieniu Jacksona Souzy jest tylko 7:6 dla gości. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części zaczęła zarysowywać przegawa podopiecznych Rastislava Trtika. W 24. minucie szybką kontrę przyjezdnych wykończył Tomczak i było już pięć bramek różnicy (7:12). Na przerwę miejscowi schodzili przy stanie 9:15.

Po zmianie stron gracze z Zabrza powiększali systematycznie przewagę. Po bramkach m.in. Iso Sluijtersa i Sićki różnica wzrosła do ośmiu bramek (12:20). Dla Arki kontratak skutecznie zakończył Dawid Przysiek, celnie trafił Wolski (14:21) ale jeszcze szybciej goście odpowiedzieli dwoma trafieniem Jana Czuwary (14:23). Arka nadal miała problemy ze skutecznym wykończeniem akcji i celnym rzutem do i tak dobrze strzeżonej przez Korneckiego bramki gości. W 54. minucie rzucał celnie Dawid Przysiek ale nadal różnica to dziesieć bramek (16:26). Do końca meczu sytuacja gospodarzy nie uległa zmianie. Spotkanie zakończył celnym rzutem karnym Dawid Przysiek (19.31) ale ostatecznie i wyraźnie to goście z Zabrza okazali się lepsi.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani: Damian Pawelec (NMC Górnik Zabrze) i Dawid Przysiek (Arka Gdynia).
Arka Gdynia – NMC Górnik Zabrze 19:31 (9:15)
ARKA: Michalczuk, Zimakowski, Pieńczewski – Ćwikliński 1, Przysiek 7, Jasowicz, Kamyszek 2, Souza 3, Czaja, Lisiewicz 1, Jamioł 2, Janikowski, Rychlewski, Wolski 1, Da Silva 2
Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 5, Tomczak 5, Gromyko 1, Sluijters 4, Czuwara 6, Pawelec, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński 1, Sićko 2, Adamuszek 2