-:-

Dodano: 12 września 2021

Górnik wygrywa po karnych

Od pierwszych minut to Górnik dominował na parkiecie i kontrolował mecz. Obrona Chrobrego była mało skuteczna, przez co gościom udało się trochę odskoczyć i w 16. minucie prowadzili już 4. bramkami. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale zabrzanie grając lepiej w obronie utrzymali trzybramkową przewagę do końca tej części spotkania. Na przerwę drużyny schodziły do szatni z wynikiem 17:20.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze

Początek drugiej połowy nie wychodził gospodarzom najlepiej. Brakowało skuteczności w ataku. Goście akcja po akcji powiększali swoją przewagę i w 36. minucie prowadzili już sześcioma bramkami (18:24). Chrobry jednak nie zamierzał odpuścić. Głogowianie poprawili grę w obronie i zaczęli odrabiać straty. Na wyróżnienie zasługuje Anton Dereviankin, który zaliczył kilka świetnych interwencji w bramce Chrobrego i pięknie obronił wykonywanego przez Gogolę karnego, co jeszcze bardziej zmotywowało zespół z Głogowa do walki. Końcówka drugiej połowy należała gospodarzy, którzy wykorzystując błędy przeciwnika, doprowadzili ostatecznie do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 35:35, więc o jego rozstrzygnięciu zdecydował konkurs rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się goście i to oni mogli się cieszyć z dwóch punktów. Chrobry musiał zadowolić się jednym.

MVP meczu został Lubomir Ivanytsia / Górnik Zabrze. Partnerem nagrody jest marka NamedSport – Oficjalny Partner tytułu MVP meczu.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 35:35 (17:20), karne 4:5