-:-

Dodano: 25 października 2022

Górnik Zabrze wygrywa w Gdańsku

TORUS Wybrzeże Gdańsk przegrało w meczu PGNiG Superligi z Górnikiem Zabrze 20:28, chociaż pierwszą połowę szczypiorniści znad morza wygrali 13:11.

Górnik Zabrze, rywal TORUS Wybrzeża Gdańsk od lat zalicza się do ścisłej krajowej czołówki i jest jednym z faworytów do zdobycia medali. W ostatnich kolejkach zespół prowadzony przez Patrika Liljestranda wyraźnie pokonywał ligowych rywali, meldując się dzięki temu na trzecim miejscu w lidze.

TORUS Wybrzeże przystąpiło jednak do tego spotkania bez żadnych kompleksów. Od początku bardzo dobrze grał Jakub Będzikowski, który otworzył wynik meczu. Należy też docenić gdańską obronę, która nie pozwalała zabrzanom na wiele w ofensywie i chociaż przez dobre interwencje Piotra Wyszomirskiego trudno było gospodarzom o zbudowanie wysokiej przewagi.

Ta przez większość pierwszej połowy wynosiła 2-3 bramki różnicy. Przed zmianą stron zabrzanie znów jednak odrobili większość strat i gdy trafił Sebastian Kaczor, na tablicy wyników widniał rezultat 12:11. Bramkę z koła po dobitce rzucił jednak Damian Woźniak, Górnik nie zdążył zdobyć kontaktowej bramki i do przerwy było 13:11.

Drugą połowę zawodnicy Górnika Zabrze zaczęli bardzo dobrze, nie pozwalając na wiele TORUS Wybrzeżu. Tę część spotkania goście rozpoczęli od prowadzenia 8:1 i bardzo szybko odrobili z nawiązką całą stratę z pierwszej połowy.

Po rzutach Mateusza Kosmali szczypiorniści z Gdańska zdołali jeszcze zmniejszyć straty z pięciu do trzech bramek, jednak w samej końcówce nakręceni zabrzanie postawili kropkę nad „i”. Mecz zakończył się wynikiem 20:28 i komplet punktów pojechał na Górny Śląsk.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Górnik Zabrze 20:28 (13:11)

TORUS Wybrzeże: Wałach, Poźniak – Kosmala 7, Papina 3, Jachlewski 3, Będzikowski 2, Powarzyński 2, Milicević 1, Tomczak 1, Woźniak 1, Davidović, Pieczonka, Zmavc, Stępień, Papaj