Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 lipca 2022

Górnik Zabrze zagra w Lidze Europejskiej!

Górnik Zabrze zostanie rozstawiony od pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Zabrzanie otrzymali „dziką kartę”.

Ich rywalem w dwumeczu może być jeden z 19 zespołów: IK Savehof ze Szwecji, GC Amicitia Zurich (Szwajcaria), Rebi Balonmano Cuenca (Hiszpania), Trimo Trebnje (Słowenia), HC Eurofram Pelister 2 (Macedonia), CS Minaur Baia Mare (Rumunia), Drammen HK (Norwegia), Aguas Santas Milaneza (Portugalia), Dobrogea Sud Constanta (Rumunia), TBV Lemgo Lippe (Niemcy), Chambery Savoie MB HB (Francja), Bjerringbro-Silkebord (Dania), BM Logona La Rioja (Hiszpania), FTC (Węgry), AHC Potaissa Turda (Rumunia), IFK Kristianstad (Swecja), ALPLA HC Hard (Austria), Kolstad Handball (Norwegia) oraz HC Cocks (Finlandia). Losowanie par odbędzie się 19 lipca o godz. 11, a pierwsze mecze odbędą się w weekend 27 lub 28 sierpnia. Rewanże planowane są na 3/4 września.

Zwycięzcy dwumeczów trafią do drugiej rundy eliminacyjnej, gdzie czeka czternaście zespołów. Co zrozumiałe – cztery z nich zagrają między sobą. W tej grupie znalazło się miejsce dla MMTSu Kwidzyn oraz Azotów-Puławy.

Rozstawione zostały także zespoły, które zagrają od fazy grupowej. To SL Benfica z Portgualii, Fuchse Berlin z Niemiec, PAUC Handball z Francji, Skjern Handball z Danii, Ystads IF HF ze Szwecji, Kadetten Schaffhausen ze Szwajcarii, Fraikin BM Granollers z Hiszpani, HC Eurofarm Pelister (pierwszy zespół) z Macedonii, Balatonfuredi KSE z Węgier, Tatran Preszów ze Słowacji, HC Moto z Ukrainy i Valur z Islandii.

Druga runda eliminacyjna odbędzie się 27 września i 4 października, a faza grupowa rozpocznie się 25 października i potrwa do 28 lutego. Cztery najlepsze zespoły w grupach zakwalifikują się do prefinałów. Te rozpoczną się 21 i 28 marca. Ćwierćfinały planowane są na 11 i 18 kwietnia, a turniej finałowy odbędzie się w weekend 27 i 28 maja 2023 roku.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: