-:-

Dodano: 13 września 2016

Górnik zapowiada walkę

Górnik Zabrze chce powalczyć o drugie zwycięstwo z rzędu. W środę 14 września zmierzy się u siebie z Chrobrym. Drużyna z Głogowa w pierwszej kolejce uległa niespodziewanie Gwardii Opole.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej, trener Górnika Mariusz Jurasik mówił, że ma małe obawy przed jutrzejszym spotkaniem: Oby Chrobry Głogów niczym nas nie zaskoczył! Wiemy, że zaliczyli mały falstart i przegrali pierwszy mecz. Co więcej: nieoczekiwanie, i to jeszcze z Gwardią Opole. Trener Chrobrego musi coś teraz wymyślić, żeby spróbować nas ograć. Ale miejmy nadzieję, że…nie wpadnie na nic, czego nie wiemy.

Rafał Gliński, rozgrywający Górnika Zabrze: Różnica ośmiu bramek w meczu z Lubinem jest trochę zgubna. W pierwszej połowie tablica wskazywała remis po dwanaście, a my nie ustrzegliśmy się prostych błędów. Graliśmy falami, dostawaliśmy łatwe kontry,. Fajnie, że w drugiej połowie sobie to ustabilizowaliśmy i potrafiliśmy wygrać taką różnicą. Trudno jednak wyrokować po jednym meczu czy Chrobry to podobny poziom co Zagłębie. Pierwsza kolejka za nami. Bardzo fajnie, że spotkanie z Chrobrym będzie transmitowane. Będzie mogło jeszcze więcej osób zobaczyć nasz mecz i wspierać polskiego szczypiorniaka.

Mecz w Zabrzu w środę o godzinie 18:30. Zapraszamy też na transmisję tego spotkania na Canal+ Sport.