-:-

Dodano: 2 września 2022

Gwardia lepsza w meczu otwarcia

Inauguracja PGNIG Superligi w Opolu zapowiadała się bardzo ciekawie. Miejscowa Gwardia podejmowała MKS Zagłębie Lubin.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, najpierw skutecznie interweniował Adam Malcher, a chwilę później pierwszą bramkę w sezonie 2022/2023 zdobył Marek Monczka. Lubinianie jednak szybko się obudzili i po 10. minutach wypracowali minimalną przewagę. W kolejnej fazie meczu licznie zgromadzeni w Stegu Arenie kibice nie oglądali zbyt wielu bramek, ale twardej gry nie brakowało. W 15. minucie drugą karę indywidualną zobaczył Stanisław Gębala. W 17. minucie po rzucie Fabiana Sosny do pustej bramki, Gwardia wyszła na prowadzenie. Po dwóch pięknych trafieniach Andrzeja Widomskiego opolanie mieli już trzy oczka przewagi. Do przerwy goście zdołali zmniejszyć straty, a do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 15:14.

Druga odsłona meczu na początku lepiej układała się dla Gwardzistów. W 34. minucie podopieczni Rafała Kuptela prowadzili 19:16. Chwilę później rzut karny wykorzystał Marek Monczka, a na 21:16 podwyższył Mateusz Jankowski. Między słupkami dobrze spisywał się Adam Malcher, po 44. minutach na tablicy widniał wynik 25:17. Trzy trafienia z rzędu dopisali przyjezdni, co zmusiło trenera Kuptela do wzięcia przerwy na żądanie. Chwilę później przy podwójnym osłabieniu gospodarzy, wiatru w żagle nabrali zawodnicy Jarosława Hipnera. Zmniejszyli dystans do rywali i zaostrzyli grę w obronie. Gwardia jednak nie oddała już prowadzenia w tym spotkaniu i po końcowym gwizdku cieszyła się ze zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 31:27

KPR Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 32:28 (15:14)

KPR Gwardia Opole: Lellek, Malcher – Sosna 1, Fabianowicz 1, Wojdan 3, Koc, Hryniewicz, Stempin, Widomski 8, Jankowski 6, Kawka, Morawski, Scisłowicz 2, Kucharzyk, Monczka 9.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 18 minut

Karne: 5/5

MKS Zagłębie Lubin: Schodowski, Byczek, Procho – Stankiewicz, Krupa 1, Moryń 1, Hlushak 2, Gębala 3, Michalak 4, Pietruszko 1, Hajnos 4, Bogacz 4, Drozdalski 1, Adamski 1, Iskra 3, Bekisz 3.

Trener: Jarosław Hipner

Kary: 14 minut