-:-

Dodano: 25 lutego 2018

Gwardia pokonała KPR

W 45. minucie spotkania w Opolu gospodarze przegrywali z KPR Legionowo trzema bramkami. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Adam Malcher i Patryk Mauer. Gwardia odskoczyła na cztery trafienia i zainkasowała trzy punkty.

Opolanie wyraźnie przespali początek meczu i nie potrafili znaleźć recepty na byłego klubowego kolegę Kacpra Adamskiego. Ten rozgrywający trafił trzy razy, a dwukrotnie Malchera pokonał Michał Ignasiak. Odpowiadał Patryk Mauer i w 13 minucie było 3-6. W tym czasie popisywali się też Malcher i Mikołaj Krekora. Ten drugi odbił trzy piłki w jednej akcji, a następnie obronił karnego Mauera.

Po obronie bramkarza i rzucie Przemysława Zadury Gwardia złapała kontakt, a grę pasywną gości wykorzystał Mateusz Jankowski. Kolejne parady “Jogiego” miejscowi wreszcie zamienili na prowadzenie. Pierwsze w meczu w 25 minucie po akcji Kamila Mokrzkiego (8-7). Skromną zaliczkę gospodarze utrzymali do przerwy. Po niej Krekora zatrzymał Karola Siwaka, ale nie dał rady Zadury i było 12-10.

Tyle, że w tym momencie do gry znów wszedł Krekora. Zatrzymał Jankowskiego, Michała Lemaniaka i Mindaugasa Tarcijonasa. Siwak przekroczył z kolei linię, Maciej Zarzycki popełnił faul w ataku. Wykorzystał to wszystko ze skrzydła Michał Grabowski, a Paweł Gawęcki trafił na 18-15 dla Legionowo.

Do końca meczu został kwadrans, a opolanie opanowali sytuację, także dzięki czterem minutom gry w przewadze. Najwięcej dał jednak Mauer, który “powędrował” na rozegranie, a w obronie pełnił rolę wysuniętego gracza, który zatrzymywał Adamskiego i Cioka.

Skrzydłowy Gwardii popisał się dwoma indywidualnymi akcjami, wykorzystał karnego, a jego pięć trafień dało Gwardii prowadzenie 22-19. W tym czasie przyjezdni zanotowali dwie straty, nadziali się na blok, a Malcher obronił karnego Grabowskiego.

Kiedy Tarcijonas z koła podwyższył na 24-20 wydawało się, że jest po meczu, bo była 57 minuta. Dwa błędy wykorzystał jednak Ciok i dopiero bramka Łangowskiego zakończyła emocje. Wynik na 26-22 ustalił Mokrzki.

KPR Gwardia Opole – KPR Legionowo 26-22 (11-10)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 1, Siwak 1, Zarzycki, Łangowski 4, Tarcijonas 2, Mokrzki 5, Jankowski 4, Zadura 2, Mauer 7, Milewski.
KPR Legionowo: Krekora – Adamski 4, Grabowski 3, Suliński 1, Kowalik 1, Ignasiak 4, Brinovec, Gawęcki 2, Niedziółka, Ciok 5, Rutkowski 2.