-:-

Dodano: 5 grudnia 2021

Gwardia pokonuje Górnik Zabrze po karnych!

W ramach 12. serii PGNIG Superligi Gwardia podejmowała we własnej hali zespół Górnika Zabrze.

Obie ekipy dość spokojnie weszły w to spotkanie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Maciej Zarzycki, goście jednak szybko odpowiedzieli. W 9. minucie, po wykorzystanym przez Patryka Mauera rzucie karnym, na tablicy mieliśmy remis 3:3. W bramce gości bardzo dobrze spisywał się Jakub Skrzyniarz, który w pierwszej fazie meczu wybronił rzut karny oraz dwie klarowne sytuacje miejscowych. W drugim kwadransie meczu Gwardziści dobrze grali w obronie, a między słupkami skutecznie interweniował Adam Malcher. Po wyrównanych 30. minutach gry zawodnicy do szatni schodzili przy wyniku 10:8.

Drugą partię dobrze zaczęli zawodnicy Rafała Kuptela, po dwóch bramkach Wiktora Kawki mieliśmy wynik 12:8. Gwardia utrzymywała przewagę kilku bramek, jednak wynik tego spotkania pozostawał sprawą otwartą. W 41. minucie po efektownej akcji Krzysztofa Łyżwy, goście mieli już tylko 3 oczka straty. To jednak nie zniechęciło Gangu Kuptela, który twardo grał w obronie i do 51. minuty utrzymywał minimalną przewagę nad rywalem. Po wykorzystanym rzucie karnym zabrzanie doprowadzili do remisu. W końcówce meczu emocji nie brakowało, były piękne bramki i parady bramkarzy. Po 60. minutach mieliśmy remis 20:20, a to oznaczało serię rzutów karnych, a w tych lepsi okazali się gospodarze.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Adam Malcher.

KPR Gwardia Opole – Górnik Zabrze 20:20 (10:8), k. 5:3

KPR Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, Lellek – Sosna, Fabianowicz, Zarzycki 3, Klimków, Jankowski 6, Zaudra, Kawka 6, Mauer 4, Milewski, Morawski, Stefani, Kucharzyk, Kowalski 1 .

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 10 minut

Karne: 5/2

Górnik Zabrze: Skrzyniarz, Kazimier – Molski 2, Bis 1, Mucha, Łyżwa 2, Krawczyk, Gogola 4, Ivanytsia 1, Dudkowski 3, Kaczor 1, Bykowski, Adamuszek, Rutkowski, Przytuła 6.

Trener: Marcin Lijewski