-:-

Dodano: 24 września 2016

Gwardia wygrała z Elblągiem

W pierwszym pojedynku na własnym podwórku szczypiorniści KPR Gwardii Opole pokonali Meble Wójcik Elbląg  24:21. Fenomenalne zawody w bramce rozegrał Adam Malcher.
Już na początku spotkania dwuminutową karę otrzymał Antoni Łangowski. Pierwszą bramkę Gwardziści rzucili w piątej minucie spotkania na 1:3 i szybko zaczęli odrabiać straty.  W dziesiątej minucie na 4:4 wyrównał niezawodny Michał Lemaniak. W połowie odsłony serię trafień zanotował Karol Siwak i wynik wyglądał bardzo pozytywnie – 8:5.  Przy stanie 9:5 trener Jacek Będzikowski poprosił o czas dla swoich szczypiornistów. Gwardziści od 16 minuty grali w osłabieniu.
Bardzo dobrze w bramce spisywał się Adam Malcher, który  m.in. obronił rzut karny Michała Tórza i na tablicy wyników wciąż wyświetlał się wynik  9:7. Pięć minut przed końcem partii o czas poprosił trener Rafał Kuptel. Przy jednobramkowej przewadze 10:9 sytuację ratował Adam Malcher. Tuż przed końcem odsłony dwuminutową karę otrzymał Kamil Mokrzki, a tuż po nim Karol Siwak i Gwardia grała w osłabieniu.  Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą gospodarzy 12:11.
W trzeciej minucie drugiej odsłony poważnej kontuzji głowy nabawił się Grzegorz Dorsz z drużyny gości. Gwardziści zdołali sobie wypracować trzypunktową przewagę na 16:13, a głównymi „sprawcami” takiego wyniku byli Lemaniak i Jankowski. Adam Malcher był w tym meczu nie do przejścia. Trzy, czterobramkowa przewaga opolan utrzymywała się do połowy drugiej odsłony. Dziesięć minut przed końcem spotkania elblążanie zaczęli niebezpiecznie odrabiać straty i różnica zmniejszyła się do dwóch bramek 21:19. Tymczasem Gwardziści nie stracili zimnej krwi, Malcher bronił jak zaczarowany, a zawodnicy w polu „robili swoje”. Wynik meczu na 24:21 ustalił z karnego Mateusz Morawski.

KPR Gwardia Opole – Meble Wójcik Elbląg 24:21 (12:11)
KPR Gwardia Opole: Malcher – Lemaniak 5, Adamski 1, Siwak 4, Łangowski 3, Mokrzki 3, Jankowski 5, Morawski 2,  Bąk , Tarcijonas, Zadura 1.
Meble Wójcik Elbląg: Dudek, – Malczewski 3,  Janiszewski 1,  Kupiec 2, Żółtak 5, Moryń 3, Tórz 1, Dorsz 1, Adamczak 2, Nowakowski 2, Olszewski, Szopa 1.