-:-

Dodano: 11 marca 2017

Gwardia umocniła się na trzecim miejscu Grupy Pomarańczowej

W 21. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole pokonała 25:23 KPR RC Legionowo. Dzięki temu zwycięstwu opolanie umocnili trzecią lokatę w Grupie Pomarańczowej.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnego prowadzenia Gwardzistów 4:1. Fenomenalna postawa w bramce Tomislava Stojovica sprawiła, że goście w 16. minucie wyrównali na 5:5. W 19. minucie interweniować musiał Rafał Kuptel, ponieważ Gwardziści miel problemy z wykończeniem ataku. Ostatecznie bardzo wyrównana pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11.

Już na początku drugiej odsłony gospodarze wysunęli się na czterobramkowe prowadzenie. Nieformalnym królem parkietu został w tym momencie gry Adam Malcher, który bronił jak zaczarowany. Prawdziwe przebudzenie Gwardzistów nastąpiło po 50. minutach gry, wówczas przewaga urosła do sześciu bramek i szczypiorniści z Opola mogli pewnie dążyć do końca meczu. W bramce pojawił się Mateusz Zembrzycki, a rywale nie zdołali odrobić start. Świetny mecz w wykonaniu Mateusza Morawskiego zakończył się zwycięstwem Gwardii 25:23.

KPR Gwardia Opole – KPR RC Legionowo 25:23 (11:11)

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 3, Siwak 2, Łangowski 2, Tarcijonas 3, Mokrzki 1, Zadura 2, Morawski 6, Adamski, Bąk 1, Jankowski 5.

KPR RC Legionowo: Stojković, Krekora – Prątnicki 3, Mochocki 4, Suliński 1, Kasprzak 2, Titow 5, Ciok 3, Gumiński 3, Ignasiak 1, Brinovec 1.