-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 stycznia 2018

Gwardia wraca na trzecie miejsce

Nie udało się szczypiornistom Piotrkowianina zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejki bieżącego sezonu PGNiG Superligi. Zespół Rafała Kuptela po raz drugi okazał się lepszy.
 
Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Gwardii, która na dwie minuty przed jej końcem prowadziła różnicą aż ośmiu bramek – 18:10. Dwie bramki rzucone przez Piotra Swata i Mateusza Góralskiego tuż przed zejściem do szatni dały cień nadziei gospodarzom na walkę po zmianie stron.
 
I rzeczywiście Piotrkowianin rozpoczął drugą połowę znacznie lepiej. Po pięciu minutach było już tylko 15:19. Gwardia miała problemy ze skutecznością, a gospodarze walczyli niezwykle ambitnie. Na kwadrans przed końcem Piotrkowianin przegrywał 20:23 i wydawało się, że może jeszcze dogonić rywala. Nie do zatrzymania był jednak Mateusz Jankowski. Kołowy gości rzucił trzy bramki z rzędu i stało się jasne, że Gwardia wywiezie z Piotrkowa komplet punktów. Z dobrej strony pokazał się w drugiej połowie Artur Urbański. To kolejny dobry występ młodego rozgrywającego Piotrkowianina.
 
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KPR Gwardia Opole 29:33 (12:19)
Piotrkowianin: Procho, Schodowski, Pyrka – Mróz 3, Urbański 5, Kaźmierczak, Swat 2, Góralski 4, Surosz 1, Andreou 2, Pożarek, Achruk 2, Makowiejew 4, Tórz 6/4, Pacześny, Rutkowski.
Kary: 6 min (Kaźmierczak, Achruk, Rutkowski)
Karne: 4/4
Trener: Dmytro Zinchuk
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 3, Siwak 3, Zarzycki 1, Łangowski 5, Klimków 3, Tarcijonas, Mokrzki 4/1, Dementiew 1, Jankowski 8, Zadura 4, Milewski 1, Morawski.
Kary: 6 min (Jankowski x2, Dementev)
Karne: 1/4
Trener: Rafał Kuptel
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: