-:-

Dodano: 9 kwietnia 2017

Gwardia wywalczyła trzecie miejsce!

W 26. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole pokonała MKS Zagłębie Lubin 34:29 i zajęła trzecie miejsce w Grupie Pomarańczowej. Tym samym Gwardziści zapewnili sobie bezpośredni awans.
Od początku spotkania obie ekipy postawiły twarde warunki. Po sześciu minutach gry MKS nieznacznie prowadził 2:3. Na dwubramkowe prowadzenie Gwardziści wyszli  w 11. minucie po trafieniu Przemysława Zadury na 7:5. Warto zaznaczyć, że i Adam Malcher i Patryk Małecki byli w w znakomitej formie tego dnia. Przyjezdni szybko wyrównali straty, ale na boisku pojawił się człowiek od zadań specjalnych, kapitan Mateusz Jankowski i to dzięki niemu Gwardia wyszła na trzybramkowe prowadzenie 10:7. Pod koniec odsłony gospodarze mieli problemy ze skutecznością w ataku i lubinianie zbliżyli się na dwa trafienia. Taki wynik utrzymał się do końca tej partii.
Zagłębie twardo weszło w drugą połowę wyrównując niemal od razu na 16:16. Ale po ośmiu minutach gra gospodarzy powróciła na właściwe tory i ponowne wyszli na dwubramkowe prowadzenie. I taką przewagę Gwardziści kontrolowali do 48 minuty, kiedy to Michał Bartczak wyrównał na 25:25. Najwyższy dorobek bramkowy zanotował w tym meczu Karol Siwak – 8 trafień. W decydujących momentach interweniował Malcher i Gwardziści nie oddali tego meczu, zwyciężając 34:29.
KPR Gwardia Opole-MKS Zagłębie Lubin 34:29 (16:14)
KPR Gwardia Opole: Malcher – Lemaniak 5, Siwak 8, Łangowski 4, Tarcijonas 3, Mokrzki 2, Zadura 5, Adamski, Bąk, Morawski 3, Jankowski 4.
MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Pawlaczyk 1, Szymiślik 3, Czuwara 5, Moryto 6, Dzono 4, Wolski, Bartczak 1, Kuzdeba 1., Mrozowicz 4.