III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
8
M
2
1
S
1
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 października 2018

Gwardia zdobyła Mielec

Tym razem niespodzianki nie było. Po zeszłorocznej wygranej Stali na własnym parkiecie 40:38, tym razem lepsi okazali się goście z Opola zwyciężyli 39:28.
 
Przed rozpoczęciem spotkania miejsce miała bardzo miła uroczystość, a mianowicie były zawodnik Stali, a obecnie Gwardii – Wiktor Kawka z rąk Prezesa Pawła Wacławika odebrał drobny upominek oraz pamiątkową koszulkę na której podpisali się „byli” koledzy z zespołu oraz kibice, co było gestem podziękowania za te kilka lat reprezentowania „Biało-Niebieskich” barw.
 
Po pierwszym gwizdku sentymentów już jednak nie było. Oba zespoły od samego początku były bardzo skoncentrowane i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Po grze „bramka za bramkę” w 17. minucie na prowadzenie 8:6 wyszli jednak „Gwardziści, a w kolejnych minutach przewaga ta urosła nawet do sześciu trafień. Mielczanie nie spuścili jednak głów i zdołali zniwelować nieco tą stratę schodząc na przerwę przy wyniku 17:14 na korzyść gości.
 
 

 
Druga połowa nie była już jednak tak zacięta, gdyż od początku warunki na parkiecie dyktowali podopieczni Rafała Kuptela. Duża w tym zasługa Antoniego Łangowskiego oraz Patryka Mauera – zdobywców kolejno siedmiu i dziewięciu trafień.
W mieleckich szeregach wyróżniali się zaś Paweł Wilk (6 bramek), Matej Sarajlić (5 bramek) oraz Rafał Krupa (5 bramek). Na Gwardię było to jednak za mało i tym samym uczestnik pucharu EHF wygrał w Mielcu wyraźnie, 39:28.
 
Przed nami przerwa na reprezentację, a ligowcy na parkiety powrócą 3. listopada. Dla podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czas ten może być zbawienny do złapania oddechu i uporządkowania swojej gry, co miejmy nadzieję przełoży się niebawem na powiększenie dorobku punktowego.
 
SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 22:39 (11:14)
SPR Stal: Wiśniewski (6/32 – 19 proc.), Lipka (8/21 – 39 proc.) – Wilk 6, Sarajlić 5/1, Krupa 4, Kowalczyk 3, Krępa 3, Pawłowski 2, Ćwięka 2, Grzegorek 1, Mochocki 1, Rutkowski 1, Miedziński, Rusin, Skuciński.
Karne: 1/3.
Kary: 4 min. (Grzegorek, Miedziński – po 2 min.).
Gwardia: Malcher (14/36 – 39 proc.), Zembrzycki (1/6 – 17 proc.) – Mauer 9/1, Łangowski 7, Siwak 5, Klimków 4, Zadura 3, Jankowski 2, Kawka 2, Lemaniak 2, Zarzycki 2, Milewski 1, Skraburski 1, Zieniewicz 1/1, Morawski, Tarcijonas.
Karne: 2/4.
Kary: 4 min. (Jankowski – 4 min.).
 


 
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: