-:-

Dodano: 19 listopada 2016

Gwardia zdobywa Piotrków Trybunalski

Porażką Piotrkowianina 34:39 (17:19) z Gwardią Opole zakończyło się spotkanie 11. kolejki PGNiG Superligi, rozegrane w Hali Relax. W obecności kamer, które transmitowały mecz na antenie NSport+, zawodnicy obu drużyn rozegrali niezwykle widowiskowy mecz. O wyniku zdecydował początek drugiej połowy spotkania. Wtedy Gwardia wypracowała sobie dużą przewagę, którą dowiozła już do ostatniej syreny.
Pierwsza połowa była niezwykle wyrównanym widowiskiem. Piotrkowianin w 5. minucie prowadził 5:2, ale już po chwili było 5:5. Obie drużyny postawiły na atak, a efektem było aż 36 bramek rzuconych do przerwy. W końcówce pierwszej części skuteczniejsza była Gwardia, w której brylował późniejszy MVP spotkania Antoni Łangowski.
piotrkowianin-gwardia-3O pierwszych minutach drugiej połowy Piotrkowianin będzie chciał zapomnieć jak najszybciej. W 38. minucie Gwardia prowadziła już 26:19 i wydawało się, że sprawa końcowego wyniku jest już rozstrzygnięta. W tym momencie trener Dymytro Zinchuk zdecydował się na pressing w obronie. Piotrkowski zespół, niesiony wspaniałym dopingiem publiczności, zaczął odrabiać straty. Efektowne bramki Tomasza Mroza i Szymona Woynowskiego oraz świetna gra w defensywie Konrada Szczukockiego pozwoliły na zniwelowanie różnicy bramkowej do zaledwie dwóch trafień. W 58. minucie było 33:35. Gwardia nie dała już jednak sobie wydrzeć wygranej i po kilku szybkich kontrach zwyciężyła ostatecznie 39:34.