-:-

Dodano: 7 grudnia 2016

Gwardziści zaskoczyli w drugiej połowie

Zagłębie Lubin było bardzo blisko trzeciej z rzędu wygranej i zgarnięcia trzech punktów w meczu z Gwardią Opole. Miedziowi prowadzili niemal przez całe spotkanie, aby oddać wygraną w samej końcówce.
Lubinianie od początku narzucili rywalom swój styl gry i szybko wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty w bramce Patryka Małeckiego zmienił Jakub Skrzyniarz,  który obronił rzut karny. W dziesiątej minucie o czas poprosił Rafał Kuptel. Jego drużyna przegrywała 4:8. Połowę bramek dla miedziowych zdobył w tym czasie Michał Stankiewicz. Z biegiem czasu przewaga Zagłębia jeszcze wzrosła. Znakomicie w bramce spisywał się Jakub Skrzyniarz, a jego koledzy z drużyny grali skutecznie w ataku i obronie. To przyniosło efekt w postaci wyniku 16:10 do przerwy.
lh1_22-1482
Przed upływem kwadransa, po zmianie stron lubinianie złapali zadyszkę. Ze stanu 21:15 goście wyszli na 21:18 i poczuli, że mogą w tym meczu jeszcze coś zdziałać. Podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego oddali inicjatywę opolanom. Pięć minut przed końcem przewaga Zagłębia stopniała do dwóch bramek (26:24) i jeszcze wszystko mogło się zdarzyć. W 58. minucie, kiedy z drugiej linii trafił Antoni Łangowski było 26:25. O czas dla swojej drużyny poprosił Paweł Noch, chwilę później z karnego na remis rzucił Mateusz Morawski. Również z siedmiu metrów swoją szansę miał Arkadiusz Moryto, ale Adam Malcher obrobił jego rzut, a dobitka zatrzymała się ma słupku. Trzydzieści sekund przed upływem 60. minuty czas wziął Rafał Kuptel, piętnaście sekund później Antoni Łangowski wywalczy dla Gwardii prowadzenie. Lubinianie mieli piłkę na remis, ale Adam Malcher obronił rzut Michała Bartczaka. Goście zdołali jeszcze rzucić na pustą bramkę Zagłębia i cieszyć się z wygranej.