Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 czerwca 2017

Gwardziści zbroją się przed nowym sezonem?

Niedawno dobiegł końca sezon rozgrywek 2016/2017, ale w Opolu już mocno myśli się o kolejnym. KPR Gwardii Opole udało się zatrzymać kilku nowych zawodników oraz zakontraktować nowy “narybek”.

 
Sezon 2016/2017 KPR Gwardia Opole może zaliczyć do naprawdę udanych. Okrzyknięci “rewelacją sezonu” Gwardziści, zakończyli rozgrywki na piątym miejscu, a kilku zawodników, przebojem wkradło się lub powróciło do reprezentacji Polski.
 
Na pewno dla Adama Malchera, był to sezon życia. Bramkarz po siedmiu latach wrócił do kadry narodowej, której jest filarem. Dostąpił także zaszczytu bycia Kapitanem reprezentacji Piotra Przybeckiego. Otrzymał również statuetkę “Gladiatora” dla najlepszego bramkarza sezonu 2016/2017. Tym bardziej opolan może cieszyć wiadomość, że barwy Gwardii będzie reprezentował  przez kolejne dwa sezony.
 

Powołania do kadry A otrzymali także Ignacy Bąk (od nowego sezonu MMTS Kwidzyn) oraz Antoni Łangowski (przedłużył kontrakt z KPR Gwardią Opole na kolejne dwa lata).
W kadrze B natomiast znaleźli się Karol Siwak (umowa na kolejne trzy sezony) oraz, okrzyknięty “odkryciem sezonu” Michał Lemaniak (dwa sezony).
 
Ale to nie koniec dobrych wieści z Opola. Włodarzom klubu udało się zachować większość zawodników, którzy składają się na trzon drużyny. Są to: Mateusz Jankowski (kontrakt 3-letni), Kamil Mokrzki (kontrakt 2-letni), Mindaugas Tarcijonas (kontrakt 2-letni), duet trenerski Rafał Kuptel oraz Michał Skórski, Przemysław Zadura (kontrakt 3-letni), Mateusz Zembrzycki (kontrakt 3-letni), Mateusz Morawski (kontrakt 2-letni).
 
Nowymi nabytkami klubu z Opola są natomiast prawoskrzydłowy – Patryk Mauer, Urodzony w 1998 roku zawodnik to wychowanek UKS Dziewiątki Legnica, a obecnie gracz SMS-u ZPRP Gdańsk. W tym sezonie na parkietach I ligi Mauer rozegrał 25 spotkań, w których zdobył 172 bramki. W reprezentacji Polski Juniorów natomiast, skrzydłowy ma już na koncie 81 spotkań z dorobkiem 432 bramek.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=kQ90x3sdsWE[/embedyt]

 
Kolejnym zawodnikiem zakontraktowanym przez Gwardię  jest urodzony w 1998 roku rozgrywający Maciej Zarzycki – wychowanek KS Unii Lublin, a obecnie zawodnik SMS ZPRP Gdańsk. Podobnie jak Patryk Mauer jest reprezentantem Polski Juniorów. W tym sezonie zdobył w I lidze 96 bramek w 25 spotkaniach i zajmuje 22 lokatę w klasyfikacji strzelców.
 
Michał Milewski natomiast to 19-letni lewoskrzydłowy,  wychowanek UKS-u ISKRY Bydgoszcz. W tym sezonie w pierwszoligowym SMS-ie ZPRP Gdańsk rozegrał 20 spotkań i rzucił 43 bramki. Także regularnie otrzymuje powołania na zgrupowania reprezentacji Polski Juniorów.
 
Kolejny, młody, zakontraktowany zawodnik to urodzony w 1998 roku obrotowy Jan Klimków z Olimpu Grodków. Zawodnik podpisał kontrakt na trzy lata W sezonie 2016/2017 w barwach Olimpu rozegrał 13 spotkań zdobywając 25 bramek. W reprezentacji Polski natomiast rozegrał dotychczas 8 spotkań i zdobył 3 bramki.
 
Dotychczas największym hitem transferowym opolskiej Gwardii jest ściągnięcie ze Stali Mielec Siergieja Dementieva, który na Podkarpaciu grał przez 1,5 roku. Z KPR Gwardią Opole związał się umową na jeden sezon. Urodzony w 1987 roku lewy rozgrywający jest z pochodzenia Rosjaninem. Dementiev o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Antonim Łangowskim. W rozgrywkach 2016/2017 borykał się z problemami zdrowotnymi, mimo to do bramki trafiał 89 razy w 31 występach.
 
W Opolu więc sezon 2017/2018 zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Gwardziści będą występowali już w nowo zmodernizowanej hali widowiskowo-sportowej “Okrąglak.
Zobacz Galę Superligi! 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=iTWslkOTzcs[/embedyt]

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: