-:-

Dodano: 21 października 2016

Gwardziści zdobywają Legionowo

Po wyrównanym meczu w Legionowie, górą okazali się Gwardziści. Tym zwycięstwem zapewnili sobie awans na trzecią lokatę grupy pomarańczowej.
Spotkanie rozpoczęło się nerwowo. Już w piątej minucie żółtą kartką ukarany został Mateusz Morawski, zawodnik Gwardii Opole, a rzut karny wykorzystał „łowca bramek” z Legionowa Witalij Titow. W dziesiątej minucie spotkania na tablicy wyników wyświetlał się remis 3:3. W połowie pierwszej odsłony wciąż ciężko było wskazać faworytów – był remis 5:5. Minutę później, po utracie koncentracji przez Gwardzistów, miejscowi prowadzili dwoma bramkami. Gwardziści dzielnie walczyli i odrabiali straty. Punktowali Łangowski, Jankowski, Lemaniak. Po brutalnym faulu na Mokrzkim dwie minuty kary otrzymał Titow i od 23 minuty Legionowo grało w osłabieniu. Nie zdeprymowało to Antonio Pribanica, który w pierwszej części rzucał jak w transie.  Na trzy minuty do końca tej połowy, Gwardia wyszła na dwupunktowe prowadzenie 12:14 Ostatecznie nerwowa odsłona zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Gwardii 13:14.
Druga część spotkania od początku była wyrównana, dopiero w 38 minucie Legioniści zaczęli budować przewagę, po tym jak Przemysław Zadura został odesłany na ławkę na dwie minuty. Ale gdy ten wrócił na boisko, to samo przytrafiło się gospodarzom. W 48 minucie opolanie  prowadzili 21:23, ale na ławkę kar został odesłany Mateusz Morawski i szczypiorniści z Legionowa zaczęli odrabiać straty. Na sześć minut do końca meczu karę otrzymał najlepszy snajper tego dnia – Antoni Łangowski. Po chwili kara spotkała Kamila Mokrzkiego i Michała Lemaniaka – do końca meczu zostały wówczas cztery minuty i wynik dalej był remisowy 24:24. Prawdziwy dreszczowiec w Legionowie zakończył się zwycięstwem Gwardii 25:26.
KPR RC Legionowo – Gwardia Opole 25:26 (13:14)
KPR RC: Krekora, Stojković – Ignasiak, Prątnicki 5, Mochocki, Suliński 1, Kasprzak 1, Kowalik, Pribanić 8, Titow 6 (3/4), Brinovec, Gawęcki 3, Ciok, Gumiński 1.
Gwardia: Malcher, Zembrzycki, Zając – Lemaniak 3, Łangowski 7, Siwa 2, Bąk 1, Jankowski 3, Morawski (0/1), Adamski 1, Stańko, Zadura 5, Mokrzki 1, Tarcijonas 1.