Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 lipca 2020

Haukur Thrastarson na pięć lat w Kielcach!

Wyjściowo kontrakt młodziutkiego rozgrywającego z Islandii miał obowiązywać w latach 2020 – 2023. Po rozmowach z Prezesem Bertusem Servaasem Haukur Thrastarson zdecydował się na przedłużenie kontraktu aż do końca sezonu 2024/25.

Haukur Thrastarson PGE Kielce / PGNiG Superliga piłka ręczna

Aż przez pięć sezonów Haukur Thrastarson będzie zawodnikiem drużyny PGE Kielce. Islandczyk przedłużył trzyletni kontrakt o kolejne dwa. Rozgrywający bierze udział w treningach zespołu, ale na razie jest kontuzjowany.

Haukur ma złamaną piątą kość śródstopia. Dwa tygodnie temu przeszedł operację, podczas której nastąpiło zespolenie odłamów kostnych, a obecnie pracujemy według wytycznych lekarza z Islandii – wyjaśnia klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek – Ćwiczymy tak, by stymulować proces kostnienia, czyli obciążamy stopę do granicy bólu. Zwiększamy tzw. pompę mięśniową, aby nastąpiła szybsza dystrybucja metabolitów i substancji odżywczych, co wpływa na regenerację.

Haukur na co dzień chodzi w budzie ortopedycznym i w nim wykonuje też niektóre ćwiczenia, np. jazdę na rowerze stacjonarnym. Do innych, np. ćwiczeń z gumami, but jest zdejmowany. Zawodnik aktywnie trenuje na siłowni górne partie mięśniowe z resztą drużyny. Pod koniec sierpnia Haukur uda się do Islandii, gdzie będzie miał wizytę kontrolną u lekarza, który określi zalecenia na kolejny okres.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: