-:-

Dodano: 23 sierpnia 2020

HCB Karvina dwukrotnie lepsza od Stali

HCB Karvina to zespół, który w 2018 roku zostawał Mistrzem Czech, a w ubiegłym – przerwanym przez pandemię sezonie – uplasował się na czwartym miejscu. Przed nowymi rozgrywkami zespół prowadzony przez świetnie znanego z występów w Polsce – Michala Bruny znacznie się jednak wzmocnił czego efektem są wygrane sparingi min. z Piotrkowianinem Gwardią Opole i przede wszystkim Górnikiem Zabrze.

Sparing Stali Mielec z HCB Karvina

Dla Stali był to więc bardzo wartościowy sprawdzian, a pierwszy jego akord miał miejsce w piątek o godzinie 18:00, lecz pierwsze skrzypce w mieleckiej hali od samego początku grali goście z Czech, którzy bardzo szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę, czego efektem był wynik do przerwy pokazujący rezultat 11:19.

Druga połowa byłą już o wiele lepsza w wykonaniu podopiecznych Dawida Nilssona oraz Marcina Basiaka, lecz proste błędy oraz straty nie pozwoliły odrobić strat i to HCB Karvina triumfowała w pierwszym sparingu 31:20.

SPR Stal Mielec – HCB Karvina 20:31 (9:11)

Druga gra kontrolna miała miejsce następnego dnia o godzinie 11:00, a śniadanie w tym przypadku lepiej przysłużyło się Stali, a szczególnie Tomaszowi Wiśniewskiemu, który w pierwszej połowie bronił jak w transie, dzięki czemu w 19. minucie „Biało-Niebiescy” prowadzili już nawet 11:7. Pierwsza odsłona nie zakończyła się ostatecznie tak wysokim prowadzeniem, lecz mimo to gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką (13:11).

Druga połowa zaczęła się obiecująco, gdyż po bramce Dzianisa Krytskiego Stal powiększyła swoją przewagę, lecz był to niestety jeden z ostatnich pozytywów w tym meczu, gdyż z każdą kolejną minutą inicjatywę na boisku przejmowali zawodnicy z Karviny. Podopieczni Michala Bruny w 37. minucie doprowadzili do remisu by następnie objąć prowadzenie. Kolejne fragmenty upłynęły nam w grze „bramka za bramkę”, lecz końcowe minuty w całości należały do Czechów, któzy powiększyli swoją przewagę i zwyciężyli 26:21.

SPR Stal Mielec – HCB Karvina 21:26 (13:11)

Dla Stali był to przedostatni sparing przed ligą. Mielczan jeszcze we wtorek czeka ostatnia gra kontrolna w Piotrkowie Trybunalskim.