-:-

Dodano: 16 października 2016

Historyczna, pierwsza dogrywka w PGNiG Superlidze!

Stało się to w meczu Piotrkowianina z MMTS Kwidzyn. W spotkaniu 7. Serii piotrkowski zespół przegrał po niezwykle dramatycznym meczu z czwartym zespołem poprzedniego sezonu 29:30. W regulaminowym czasie gry było 26:26, do przerwy Piotrkowianin prowadził 15:10.
Początek spotkania należał do Piotrkowianina, który w 4. minucie prowadził 2:0. Wynik spotkania otworzył Szymon Woynowski, a chwilę później na 2:0 podwyższył Mateusz Góralski. Kwidzyn szybko doprowadził do remisu. Marcina Schodowskiego pokonali Przemysław Rosiak i Paweł Genda. Po kwadransie było 6:6, a następne minuty należały do podopiecznych Dymytro Zinchuka. W 19. minucie było 9:6, a do przerwy piotrkowski zespół prowadził aż 15:10.
Pięciobramkową przewagę Piotrkowianin utrzymał do 45. minuty. Po rzucie z biodra Stanisława Makowiejewa było 22:17. Ostatni kwadrans to gonitwa kwidzynian. Nadzieje na korzystny wynik gościom podtrzymywał niezwykle skuteczny Marek Szpera. W ostatniej minucie, przy stanie 26:25, Kwidzyn popełnił prosty błąd. Piotrkowianin był przy piłce, ale nie potrafił jej utrzymać do końcowej syreny. Wykorzystali to goście, a do remisu doprowadził Kamil Krieger.
Emocjonująca dogrywka dała wygraną gościom. Rzucili 4 bramki, a Piotrkowianin odpowiedział trzema trafieniami. W ostatnich sekundach dwukrotnie drogi do bramki rywala nie znalazł Makowiejew.
Piotrkowianin – MMTS Kwidzyn 29:30 po dogrywce (15:10, 26:26, 28:28)
Piotrkowianin: Schodowski, Banisz, Procho – Woynowski 3/1, Iskra 3/1, Swat 6, Góralski 5, Nastaj 5/1, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew 7/1, Tórz, Pacześny 2, Wędrak
Trener: Dymytro Zinchuk
Karne: 3/5
Kary: 8 min (Woynowski, Nastaj, Krawczenko, Makowiejew)
MMTS Kwidzyn: Szczecina 1, Kiepulski – Genda 3, Nawrocki, Krieger 2, Peret 2, Szpera 7, Klingier 1, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 8/5, Seroka 3/1, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 2.
Trener: Patryk Rombel
Karne: 6/8
Kary: 12 min (Genda, Krieger, Peret, Rosiak, Nogowski, Pilitowski)
Sędziowali: Rafał Puszkarski (Legionowo), Grzegorz Młyński (Zwoleń). Widzów: 600