III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
1
1
M
1
6
S
5
3
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 26 września 2019

Hit! Reprezentant Japonii zawodnikiem Grupy Azoty Tarnów

Reprezentant Japonii Rennosuke Tokuda został nowym szczypiornistą drużyny Grupa Azoty Tarnów. Zawodnik mający wzmocnić prawe rozegranie zespołu, związał się z klubem jednorocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o dwa lata.

Urodzony 15 maja 1998 roku Tokuda całą dotychczasową karierę spędził w rozgrywkach krajowych. Mierzący 181 centymetrów zawodnik występował ostatnio w drużynie Tsukuba University. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata do lat 21 w Hiszpanii został najlepszym strzelcem swojej reprezentacji.

– Rene, to zawodnik bardzo dynamiczny, który na pewno wkomponuje się w nasz styl grania i podniesie nasz poziom sportowy. Przede wszystkim jest leworęczny i odważnie idzie do rzutu, co pokazał podczas tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii. – informuje Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor sportowy klubu. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to odważny ruch, zarówno ze strony klubu jak i zawodnika. Jako Grupa Azoty Tarnów wychodzimy poza ramy. Chcemy wprowadzić powiew świeżości na polskie boiska! – przekonuje Mogielnicki.

Ciekawostką jest to, że Tokuda będzie pierwszym azjatyckim zawodnikiem w historii w PGNiG Superligi. W rozgrywkach będzie występował z numerem 3.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: