Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 grudnia 2022

III edycja SMS CUP już w ten weekend. Poznaliśmy drabinkę turniejową

W III edycji SMS CUP ponownie wystąpią cztery drużyny. Turniej odbędzie się w profesjonalnej oprawie, a jego celem jest promocja młodych talentów piłki ręcznej oraz przybliżenie zawodnikom standardów ligi zawodowej. Transmisja spotkań na www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na YouTubie PGNiG Superligi i Handball Polska. 

Drabinka turniejowa SMS CUP

W turnieju rozgrywanym 10-11 grudnia w Płocku wezmą udział cztery zespoły. Będą to trzy placówki pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka, Kwidzyna i Kielc oraz drużyna Port Service Wybrzeże Gdańsk (rocznik 2004-2005). 

Rozgrywki odbędą się w formule Final4. W siedzibie Superligi sp. z o.o. w Warszawie rozlosowano pary, które spotkają się ze sobą w półfinale. Rywalizacja w ramach SMS CUP rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia o godz. 14:30. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS ZPRP Kielce a Port Service Wybrzeże Gdańsk. Tego samego dnia SMS ZPRP Kwidzyn zmierzy się z SMS ZPRP Płock. Drużyny staną naprzeciw siebie o godz. 16:30. 

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak najważniejszego spotkania rundy w PGNiG Superlidze, czyli rywalizacji Orlen Wisły Płock z Łomżą Industrią Kielce, która odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 18:00.  

Zanim jednak odbędzie się hit 13. serii PGNiG Superligi, do rywalizacji ponownie przystąpią najbardziej utalentowani zawodnicy. Najpierw o godz. 09:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w turnieju SMS CUP.  Następnie o godz. 12:00 będzie miał miejsce wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z sobotnich eliminacji. 

III edycja SMS CUP odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Na najlepszy zespół czekać będzie wyjątkowe trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Płocka i Kielc, który aktualnie jest w posiadaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce, która zwyciężyła w II edycji turnieju, pokonując w finale SMS ZPRP Płock. 

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Orlen Arenie. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań PGNiG Superligi. Zawodnicy rozegrają mecze na sportowej podłodze elastycznej Teraflex, a partnerzy wydarzenia będą eksponowani na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w Orlen Arenie, wstęp wolny.

Harmonogram spotkań SMS CUP:

Sobota (10 grudnia 2022)

14:30 – SMS ZPRP Kielce – Port Service Wybrzeże Gdańsk

16:30 – SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Płock

Niedziela (11 grudnia 2022)

09:00 – mecz o 3. miejsce

12:00 – finał

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: