-:-

Dodano: 10 października 2021

Inauguracja dla Puławian!

Komplet kibiców, niezwykła oprawa wizualna, wysoki poziom sportowy i wygrana gospodarzy w nowej hali przy ulicy Lubelskiej 59 w Puławach z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski w 5 serii PGNiG Superligi. MVP spotkania został Andrii Akimenko.

Od samego początku było wiadomo, że dzisiejsze spotkanie elektryzowało całe środowisko piłki ręcznej. Azoty-Puławy doczekały się i zagrali pierwszy mecz w nowej hali, na którą wszyscy sympatycy piłki ręcznej w Puławach czekali od dawna. Gospodarze od pierwszego gwizdka chcieli pokazać, że przewaga własnej, a co ważniejsze pełnej hali zostanie w odpowiedni sposób wykorzystana. Do tego stopnia wzięli sobie to założenie do serca, że w 13 minucie spotkania było już 10:3 dla Niebiesko-Biało-Czerwonych. Popisy bramkarskie Mateusza Zembrzyckiego, połączone z efektywnymi trafieniami Andrija Akimenki oraz Rafała Przybylskiego  podgrzewały trybuny do jeszcze głośniejszego wspierania swoich zawodników przez pełne 60 minut spotkania. Końcówka pierwszej części spotkania przyniosła niespodziewane wykluczenia dla aż trzech zawodników gospodarzy, co wprowadziło niepotrzebną nerwowość w końcówce pierwszej połowy na którą Azoty-Puławy schodziły z przewagą 10 bramek.

Druga część meczu to próba wykorzystania przewagi w liczbie zawodników na boisku przez Piotrkowianina i odrobienie wysokiej straty. Jednak próby gości spełzły na niczym ponieważ w momencie powrotu Azotów-Puławy do kompletu w polu gry, różnica bramek w dalszym ciągu wynosiła 10 oczek. Końcówka spotkania to ponownie efektywne i efektowne obrony Mateusza Zembrzyckiego, który został wybrany najlepszym bramkarzem spotkania. MVP został wybrany Andrii Akimenko, który po raz kolejny udowodnił, że rywale słusznie obawiają się jego szturmów na bramkę.

Azoty-Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:24 (20:10)

Azoty-Puławy: Boganov, Zembrzycki 1, Borucki- Akimenko 8, Rogulski 5, Bachko 3, Kowalczyk 3, Łangowski 2, Zivkovic 2, Dawydzik 2, Jarosiewicz 2, Podsiadło 1, Jurecki 1, Fedeńczak 1, Gumiński

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ligarzewski, Swat 8 , Wawrzyniak 3, Stolarski 3, Mastalerz 3, Pacześny 3, Matyjasik 1, Babicz 1, Surosz 1, Mosiołek 1, Jędraszczyk, Doniecki, Szopa, Chmurski, Kot, Pożarek