Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 listopada 2019

Islandzki talent od przyszłego sezonu w PGE VIVE Kielce!

Latem 2020 roku do ekipy Mistrzów Polski dołączy młody islandzki środkowy rozgrywający, który zwiąże się z klubem 3-letnim kontraktem. 

Haukur Thrastarson to 18-letni zawodnik to jeden z największych europejskich talentów na swojej pozycji, grający w UMF Selfos. Jego klub w tym roku niestety odpadł z Pucharu EHF w drugiej rundzie, przegrywając z HK Malmö w dwumeczu 27:33 i 29:31. Rozgrywający zaliczył jednak dwa bardzo dobe występy, zdobywając w tych spotkaniach kolejno 7 i 8 bramek. W pierwszym z nich miał 100% skuteczność, w drugim pomylił się zaledwie 3 razy. Thrastarson ma 190 cm wzrostu i waży 90 kg.

Islandczyk był w Polsce przy okazji inauguracyjnego meczu PGE VIVE Kielce w PGNiG Superlidze 31 sierpnia. Do Kielc przyjechał z menadżerem i swoją dziewczyną. W tym czasie poznali miasto, spotkali się z prezesem Bertusem Servaasem, trenerem Talantem Dujshebaevem i poznali kilku zawodników PGE VIVE.

Jestem bardzo szczęśliwy, że Haukur zdecydował się związać kolejne lata kariery z naszym klubem – komentuje prezes Servaas – To ogromny talent, który idealnie wpasuje się w filozofię drużyny i będzie dla nas cennym zawodnikiem na środku rozegrania.

Haukur Thrastarson zadebiutował w reprezentacji Islandii w wieku 16 lat i wystąpił w minionych mistrzostwach świata, rozgrywanych w Danii i w Niemczech, zdobywając 2 bramki w meczu z Francją (przegranym przez Islandię 22:31). Na środku rozegrania stworzy tercet z Igorem Karačiciem i Danielem Dujshebaevem.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: