Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 maja 2018

Duże wzmocnienie mistrzyń Polski

Teraz będą jeszcze silniejsze. Szczypiornistki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski postanowiły zawczasu zadbać o skompletowanie składu na tegoroczny sezon i mogą się już pochwalić prawdziwym hitem transferowym, bo do ekipy aktualnych mistrzyń Polski dołączyła Iwona Niedźwiedź. Była reprezentantka naszego kraju w piłce ręcznej halowej pojawiła się w marcu na zgrupowaniu kadry szczypiornistek plażowych, a teraz będzie kontynuować swoją przygodę w tej dyscyplinie także na niwie klubowej.

 

To pomysł mój i trenera Marka Karpińskiego – wyjaśnia reprezentantka Polski i zawodniczka GRU Juko Sylwia Bartkowiak. – Jeśli Iwona ma pomóc kadrze, to powinna mieć możliwość regularnego grania, a daje jej to udział we wszystkich turniejach PGNiG Summer Superligi. Co więcej, w naszym zespole nie zagra w tym roku Roksana Szymańska, więc jestem pewna, że Iwona godnie zastąpi ją na pozycji wlotka, a tym samym ułatwi nam obronę mistrzowskiego tytułu, sięgnięcie po Puchar Polski czy w końcu poprawienie ubiegłorocznego rezultatu z Champions Cup (7. miejsce – przyp.red.), oczywiście o ile w nim wystąpimy – kończy.

Mimo wielu sukcesów w halowym szczypiorniaku Niedźwiedź wcale nie zamierza odcinać kuponów od sławy, ale rzetelnie przygotowuje się do występów na piasku.

 

Jestem ambitną zawodniczką i zamierzam to udowodnić – mówi. – Chcę grać w reprezentacji Polski i osiągać z nią sukcesy, więc transfer do Piotrkowa to dla mnie optymalne rozwiązanie, bo nie dość, że będę rywalizować o najwyższe cele, to wśród koleżanek z boiska będzie też kilka członkiń kadry narodowej, z którymi będę się mogła lepiej poznać. Zgrupowania reprezentacji są bardzo krótkie, więc potrzebuje dużo grania, a cały czas walczę przecież o wyjazd na mistrzostwa świata.

 

Niedźwiedź nie nastawia się na osiągnięcie z GRU Juko takiego czy innego wyniku, ale chce jak najszybciej nadrobić braki wynikające z tego, że całą dotychczasową karierę spędziła w hali.

 

Żeby to zrobić, muszę złapać pewien rytm, “poczuć” ten piasek, nauczyć się po nim poruszać – kontynuuje. – Już na pierwszym zgrupowaniu w Spale przekonałam się, że pewne dotychczasowe przyzwyczajenia mogą mi paradoksalnie przeszkodzić, bo piłka ręczna plażowa to zupełnie inne dyscyplina. Muszę na to zwrócić baczną uwagę, bo chodzi o to, by wybierać te dobre rzeczy, a eliminować złe, ale wiem, że moje doświadczenie, umiejętność “czytania” gry mogą mi w tym tylko pomóc.


Już 18 maja pierwszy turniej PGNiG Summer Superligi w Poznaniu! Zapraszmy
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: