III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
1
M
1
0
S
5
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 grudnia 2016

J.Kowalski dla FAKT: za kilka lat chcemy prześcignąć Niemców

Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG planuje, że uda się stworzyć takie warunki, żeby coraz większe, potężniejsze firmy inwestowały w polski szczypiorniak. Myśli przy tym nie tylko o rodzimych przedsiębiorstwach, ale też międzynarodowych. Czy silna PGNiG Superliga sprawi, że zmiana pokoleniowa w reprezentacji Polski będzie przebiegać bezproblemowo?

FAKT: Co było celem uzawodowienia rozgrywek męskiej ekstraklasy piłki ręcznej?

Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG: Ten projekt udało się stworzyć dzięki wielkiej pracy obecnego komisarza ligi Piotra Łebka i jej prezesa Łukasza Gontarka. Za sześć, osiem lat chcemy mieć najsilniejsze rozgrywki w Europie, prześcignąć Francję, Niemcy czy Danię. Stworzyć takie warunki, żeby coraz większe, potężniejsze firmy inwestowały w polski szczypiorniak. I mam na myśli nie tylko rodzime przedsiębiorstwa, ale też międzynarodowe.

FAKT: Czy silna PGNiG Superliga sprawi, że zmiana pokoleniowa w reprezentacji Polski będzie przebiegać bezproblemowo?

Janusz Kowalski: Zdaję sobie sprawę, że przez rok czy dwa wyniki kadry mogą być gorsze, ale jako sponsor rozumiemy to. Jesteśmy z drużyną narodową na dobre i na złe. Jestem pod wielkim wrażeniem osoby selekcjonera Talanta Dujszebajewa. Dla mnie to jest wielki polski patriota i wierzę, że osiągnie sukcesy z reprezentacją.

FAKT: Dla popularyzacji piłki ręcznej przydałby się mocny klub w stolicy.

Janusz Kowalski: W pełni się z tym zgadzam. Moim marzeniem jest, aby w perspektywie dwóch, trzech lat w Warszawie powstał silny zespół. Mógłby się nazywać na przykład Legia i rozgrywać mecze na Torwarze.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH OSIŃSKI, FAKT

KMK
rrdktkqturbxy9mywmymzy1zjzjndrlzjk2mwrkmmq1yji3mta0mgi1os5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm
Fot. Damian Burzykowski/ newspix.pl

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: