Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 czerwca 2020

Jak gra Arkadiusz Moryto?

Arkadiusz Moryto może uznać sezon 2019/2020 za udany. Skrzydłowy PGE VIVE Kielce zakończył rozgrywki ze złotym medalem PGNiG Superligi oraz trzecią z rzędu koroną Króla Strzelców.

Statystki Arkadiusza Moryto PGE VIVE Kielce 2019/2020 / PGNiG Superliga piłka ręczna

Zawodnik pochodzący z Krakowa zaczynał swoją karierę w miejscowym Kusym Kraków. Następnie był uczniem i zawodnikiem SMS-u Gdańsk. W latach 2016–2018 reprezentował Zagłębie Lubin. Od sezonu 2018/2019 broni barw PGE VIVE Kielce.

W minionym sezonie Moryto rzucił 127 bramek w dwudziestu meczach. Zaowocowało to trzecią z rzędu koroną Króla Strzelców. Wynik ten jest imponujący biorąc pod uwagę zaledwie 162 oddane rzuty, co przełożyło się na skuteczność rzutów na poziomie aż 78.40%. Reprezentant Polski do swojego dorobku strzeleckiego dołożył także 27 ostatnich podań.

Król Strzelców Arkadiusz Moryto PGE VIVE Kielce / PGNiG Superliga piłka ręczna

Prawy skrzydłowy najczęściej trafiał w prawy dolny róg bramki przeciwników – 23% wszystkich bramek. Najmniej skuteczną strefą okazał się dolny środek – 13 bramek na 127.

Moryto rozpoczynał mecze z dużą energią i skutecznością, dając PGE VIVE Kielce przewagę już na początkach spotkań. Aż 27 ze 127 bramek zdobył w pierwszych dziesięciu minutach rywalizacji.

Gole zdobyte w czasie przez Arkadiusza Moryto PGE VIVE Kielce / PGNiG Superliga

Zawodnik grający z numerem 23 dokładnie tyle samo bramek zainkasował z rzutów karnych. Skrzydłowy do „siódemek” podchodził 28 razy a jego skuteczność z tego elementu gry wyniosła 82.14%. Przez cały sezon zawodnik zainkasował zaledwie jedną karę 2min.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: