Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 lipca 2020

Jak gra Mateusz Wróbel?

Słyszysz Torus Wybrzeże Gdańsk? Myślisz Mateusz Wróbel. Rozgrywający był w minionym sezonie najjaśniejszą postacią Torus Wybrzeże Gdańsk.

Mateusz Wróbel Torus Wybrzeże Gdańsk / PGNiG Superliga piłka ręczna

Lewy rozgrywający trafił do Gdańska w 2016 roku. Wcześniej bronił barw Spójni Gdynia w II i I lidze. W roku 2017 został powołany do pierwszej reprezentacji Polski.

Rozgrywający rzucił łącznie 117 bramek na skuteczności 52.26%. Na jego koncie zapisanych jest również aż 81 asyst co daje udział przy 198 bramkach Wybrzeża. Przez długi czas był liderem klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi jednak urazy zdrowotne przeszkodziły mu w walce o tytuł Króla Strzelców sezonu 2019/2020.

Lider drużyny z Gdańska upodobał sobie prawą część bramki rywali. Aż 54% jego trafień kończyło właśnie w tych strefach. Zdecydowanie najmniej rzutów oddawał w dolny środek bramki, jego trafienia w to miejsce to zaledwie 4% jego dorobku.

Czasowy rozkład bramek Mateusza Wróbla w sezonie 2019/20 / PGNiG Superliga piłka ręczna

Wróbel zdecydowanie dobrze wchodził w początek meczu jak i drugą połowę. W tym czasie trafiał 24 razy, jednak jego aktywność spadała wraz z trwaniem meczu. W ostatnich 10 minutach meczu rzucił łącznie 12 bramek.

WIĘCEJ STATYSTYK MATEUSZA WRÓBLA

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: