Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 marca 2021

Jak obstawiać PGNiG Superligę?

Inaugurująca drugą część sezonu 14 seria PGNiG Superligi rozpoczęła się 20 lutego, a tym samym do ofert legalnych bukmacherów wróciły zakłady na spotkania najwyższej klasy rozgrywek. Proponujemy poświęcić chwilę na zapoznanie się z tajnikami typowania zakładów na mecze PGNiG Superligi u licencjonowanych bukmacherów. 

Jak wszyscy kibice szczypiorniaka dobrze wiedzą, mecz piłki ręcznej może zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn lub remisem. Oznacza to, że piłka ręczna jest sportem trzydrogowym i tym samym u legalnych bukmacherów przewidywać można jedno z trzech rozstrzygnięć. Profesjonalnie ten rodzaj zakładu określa się symbolem 1×2, gdzie typ 1 do zwycięstwo gospodarzy, x – to remis, a 2 – wygrana gości. Oczywiście można spotkać się z licznymi kombinacjami tego zakładu, wśród których najpopularniejsza jest tzw. podwójna szansa (1x lub x2), a także zakład bez remisu (12). 

Typowanie wyników meczów PGNiG Superligi u legalnych bukmacherów nie ogranicza się jednak tylko do podstawowych zakładów. Oferta na ligowy handball jest zdecydowanie szersza – większość bukmacherów udostępnia nawet kilkadziesiąt różnych zakładów na każde spotkanie. Są to m.in. zakłady under/over na liczbę goli w meczu, wynik do przerwy, suma goli do przerwy i na koniec meczu, nieparzysta/parzysta liczbę goli, a nawet zakłady łączone „zwycięstwo/bramki”

Freebet na mecze piłki ręcznej, czyli darmowe typowanie 

Warto wiedzieć, że typując wyniki spotkań PGNiG Superligi wcale… nie trzeba ryzykować swoimi pieniędzmi. Są legalni bukmacherzy internetowi (prezentowani przykładowo na stronie legalsport.pl), którzy w ramach udostępnianych graczom promocji oferują freebety, zwane również darmowymi zakładami bez depozytu. Są to określone kwoty pieniędzy – z reguły od 10 do 50 zł – które bukmacher przekazuje na konto gracza, a ten obstawia za nie kupony. Na kuponie takim musi znaleźć się najczęściej określona liczba zdarzeń z kursem minimalnym, ale w zdecydowanej większości przypadków nie ma przeciwwskazań, aby były to właśnie mecze piłki ręcznej. Jeśli typy okażą się trafne, gracz otrzymuje wygraną pomniejszoną o stawkę kuponu, jeżeli zaś przegra – nie traci nic ze swoich pieniędzy. 

Zazwyczaj freebety przyznawane są graczom podczas zakładania konta u danego bukmachera i są one dostępne z promocyjnym kodem (jak np.: VIPMAX, LEGALSPORT czy PREZENT2021). Bonusy te czasami bywają również elementem promocji przy dużym wydarzeniu sportowym (np. mistrzostwach świata w piłce ręcznej), a niekiedy są nawet prezentem bukmachera dla gracza w dniu jego urodzin.

Typowanie PGNiG Superligi bez podatku

Inną ciekawą opcją jest możliwość typowania meczów PGNiG Superligi… bez podatku, przy czym od razu należy zastrzec, że nie jest to nic niezgodnego z prawem. Każdy obstawiony u legalnego bukmachera zakład opodatkowany jest podatkiem od gier i zakładów w wysokości 12% jego stawki i – co do zasady – płaci go gracz (operator automatycznie odciąga odpowiednią kwotę od postawionej stawki). Są jednak licencjonowani bukmacherzy, którzy w ramach promocji oferują tzw. grę bez podatku, a więc w praktyce biorą obowiązek jego opłacenia na siebie. Dla gracza oznacza to po prostu wyższą stawkę kuponu i większą ewentualną wygraną. 

Graj legalnie u bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: