III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
4
5
S
4
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 lutego 2019

Jędrzej Zieniewicz został Graczem 17. serii!

21-latek zrobił spore zamieszanie na początku wiosenny w PGNiG Superlidze. Do tej pory był trzecim wyborem trenera Gwardii – Rafała Kuptela do obsadzenia pozycji lewego rozgrywającego. Jednak w momencie, kiedy musiał zastąpić kontuzjowanych kolegów wykorzystał swoją szansę i pokazał się z bardzo dobrej strony. 

Jędrzej Zieniewicz trafił do Gwardii Opole przed obecnym sezonem. Wcześniej był czołowym strzelcem w pierwszoligowym AZS UZ Zielona Góra. Sezon 2017/2018 ukończył na 6. miejscu klasyfikacji najlepszych strzelców pierwszej ligi. Długo musiał czekać na swoją szansę w Opolu. Podczas rundy jesiennej grał epizody w Superlidze, ale już w pierwszym meczu po świąteczno-noworocznej przerwie pokazał, że duet trenerski Kuptel-Skorupski może na niego stawiać. Obok Adama Malchera Zieniewicz jest najpewniejszym punktem drużyny. W trzech meczach zdobył 20 bramek. Dwa razy został wybrany do Siódemki serii 15. I 17. 

Sam zawodnik z rezerwą podchodzi do swojej gry. – Spokojnie, adaptacja do Superligi tak naprawdę nadal trwa. To dla mnie ogromny przeskok, różnica w kulturze grania. Potrzeba wielu minut na parkiecie, aby przystosować się do wymagań trenera Kuptela. Na razie wychodzi mi to dopiero w małym procencie. Widzę u siebie postęp, ale wciąż brakuje pewności siebie. Kontuzje moich kolegów przyspieszyły proces wprowadzania do składu i mam nadzieje, że uda mi się spłacić kredyt zaufania – podkreśla

Jędrzej Zieniewicz 

  • Rok urodzenia: 1997
  • Pozycja: lewe rozegranie
  • Wzrost: 187 cm
  • Waga: 90 kg 
  • Poprzedni klub: AZS UZ Zielona Góra 
  • Numer na koszulce: 17 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: