III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
2
6
S
4
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 maja 2022

Jovan Milicević dołączył do Torus Wybrzeża Gdańsk

Leworęczny serbski rozgrywający Jovan Milicević, który ostatnio występował w chorwackim klubie FK Bjelovar podpisał dwuletni kontrakt z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Szczypiornista w marcu odbywał testy w klubie znad morza.

Nowy zawodnik Torus Wybrzeża Gdańsk urodził się 24 marca 2000 roku i mierzy 183 centymetry wzrostu. W przeszłości grał w europejskich pucharach, w ramach chorwackiego klubu ORK Samot 65. Ostatnio występował w Paket24 Premjer Lidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Chorwacji, reprezentując klub FK Bjelovar. W lidze chorwackiej zdobył 70 bramek (48. miejsce w lidze) i 33 asysty (26. miejsce).

Po marcowych testach, Jovan Milicević przypadł do gustu sztabowi szkoleniowemu Torus Wybrzeża i podpisał dwuletni kontrakt. – Zdecydowałem się na grę w polskiej PGNiG Superlidze, ponieważ słyszałem o niej same dobre rzeczy od zawodników, których znam i z którymi o tym rozmawiałem – powiedział Serb.

Testy w Torus Wybrzeżu dały czas do namysłu obu stronom. W efekcie Milicević jest zawodnikiem Torus Wybrzeża. – One potwierdziły to, co słyszałem od kolegów o polskiej lidze – wysoki poziom profesjonalizmu, dobre ćwiczenia i profesjonalni trenerzy. Bardzo polubiłem drużynę, która przyjęła mnie ciepło i wierzę, że mogę się przy nich rozwinąć jako zawodnik, odnosząc sukcesy w wielu meczach – dodał.

Zawodnik grał w swojej karierze już w dwóch krajach. W Polsce Serbię i Chorwację utożsamia się z jednym regionem piłka ręczna jest tam jednak inna. – Liga serbska i chorwacka totalnie się od siebie różnią, a ja starałem się wyciągnąć z gry w obu krajach jak najwięcej. Zaczynałem karierę w Serbii i nauczyłem się wiele od starszych, bardziej doświadczonych zawodników, jak Ratko Nikolić czy Momir Ilić, z którymi miałem przyjemność grać w zespole. W Chorwacji rozwinąłem się pod każdym względem i zaznajomiłem się z europejską piłką ręczną – wyjaśnił.

Wierzę w to, że mam wciąż duże pole do rozwoju. Uważam, że przede wszystkim muszę poprawić się w agresywności w ataku i mocno na tym pracuję. Jak już wspomniałem, z tymi zawodnikami i z trenerami z którymi będę miał do czynienia będę mógł skoncentrować się na rozwoju dzięki metodom, jakie są w Torus Wybrzeżu Gdańsk – podsumował Jovan Milicević.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: