Aktualności

Jurkiewicz przeszedł kolejny zabieg

Rozgrywający PGE VIVE Kielce pomyślnie przebiegł zabieg palca wskazującego lewej dłoni w Poznaniu. Była to już trzecia operacja, którą zawodnik przeszedł w związku z niefortunnym wypadkiem na początku lata, w którym w palec wbił mu się na wylot kolec drzewka ogrodowego. Epizod okazał się poważny, ponieważ wywołał trudne do wyleczenia zakażenie. Na razie nie wiadomo, kiedy Kaczka wróci do gry, ale zawodnik jest dobrej myśli. „Wierzę, że za mną już ostatni zabieg i wkrótce wrócę na boisko” – mówi.

 

„W piątek byłem operowany przez prof. Lubiatowskiego, zabieg przeszedł bez komplikacji, zgodnie z założeniami pana profesora” – mówi Mariusz Jurkiewicz – „Palec jest oczyszczony, zaszyty, zabandażowany. Co dwa dni mam zmieniać opatrunki.”

 

Rozgrywający cały czas przyjmuje antybiotyki w związku z infekcją. Za dziesięć dni przejdzie badania kontrolne w Poznaniu, a do tej pory będzie przebywał w Kielcach. Mariusz jest dobrej myśli i wierzy, że w miniony piątek przeszedł już ostatni zabieg palca, a przed nim już tylko rehabilitacja i rychły powrót na boisko.

 

Na razie ciężko określić, kiedy Mariusz Jurkiewicz wznowi treningi z drużyną.

 

Przeczytaj jeszcze:

Bartłomiej Bis w Górniku

NMC Górnik Zabrze wzbogacił się o kolejnego cenionego zawodnika młodego pokolenia....

Marcin Lijewski nowym trenerem Górnika

Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego...

Cztery nowe twarze w Zagłębiu!

Czterech nowych zawodników zobaczymy w barwach klubu piłki ręcznej Zagłębia Lubin....