Aktualności

Jurkiewicz przeszedł kolejny zabieg

Rozgrywający PGE VIVE Kielce pomyślnie przebiegł zabieg palca wskazującego lewej dłoni w Poznaniu. Była to już trzecia operacja, którą zawodnik przeszedł w związku z niefortunnym wypadkiem na początku lata, w którym w palec wbił mu się na wylot kolec drzewka ogrodowego. Epizod okazał się poważny, ponieważ wywołał trudne do wyleczenia zakażenie. Na razie nie wiadomo, kiedy Kaczka wróci do gry, ale zawodnik jest dobrej myśli. „Wierzę, że za mną już ostatni zabieg i wkrótce wrócę na boisko” – mówi.

 

„W piątek byłem operowany przez prof. Lubiatowskiego, zabieg przeszedł bez komplikacji, zgodnie z założeniami pana profesora” – mówi Mariusz Jurkiewicz – „Palec jest oczyszczony, zaszyty, zabandażowany. Co dwa dni mam zmieniać opatrunki.”

 

Rozgrywający cały czas przyjmuje antybiotyki w związku z infekcją. Za dziesięć dni przejdzie badania kontrolne w Poznaniu, a do tej pory będzie przebywał w Kielcach. Mariusz jest dobrej myśli i wierzy, że w miniony piątek przeszedł już ostatni zabieg palca, a przed nim już tylko rehabilitacja i rychły powrót na boisko.

 

Na razie ciężko określić, kiedy Mariusz Jurkiewicz wznowi treningi z drużyną.

 

Przeczytaj jeszcze:

Marcin Lijewski nie jest już trenerem Wybrzeża

Drużyna Energi Wybrzeża Gdańsk od momentu powstania zawodowej PGNiG Superligi dała...

Zginął Dawid Jakubowski

W niedzielę rano w miejscowości Jacentów w gminie Radoszyc zginął Dawid...

Przybylski wraca do Puław

Po dwóch latach spędzonych w lidze francuskiej do Azotów-Puławy wraca Rafał...