Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 czerwca 2022

Kamil Adamczyk zagra w Energii MKS Kalisz

Na prawym rozegraniu Energii MKS Kalisz  w przyszłym sezonie zobaczymy Kamila Adamczyka, który w ubiegłym sezonie grał we francuskim Sarrebourg Moselle Sud Handball. O miejsce na parkiecie będzie rywalizował z Gracjanem Wróblem.

Kamil Adamczyk to 24-letni, leworęczny zawodnik z dobrymi warunkami fizycznymi, mierzący 197 centymetrów i dysponujący bardzo silnym rzutem z drugiej linii. Jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk, a po raz pierwszy zgłoszony do rozgrywek został w 2016 roku, kiedy pomorski klub występował jeszcze na parkietach I ligi. Na początku występował głównie w II-ligowych rezerwach, a sezon 2016/17 spędził na wypożyczeniu w SPR GKS Żukowo. Po sezonie wrócił do Gdańska i zadebiutował w, już wtedy superligowym, zespole. W kolejnych latach zdobywał coraz więcej zaufania szkoleniowców Wybrzeża, w dwóch ostatnich sezonach w klubie będąc jednym z głównych strzelców drużyny i przekraczając liczbę 70 bramek w sezonie. Latem 2021 roku skorzystał z oferty Sarrebourg Moselle Sud Handball występującego we francuskiej LNH ProLeague, a w zakończonym niedawno sezonie zagrał w 29 meczach zdobywając 42 bramki. 

Drugim z prawych rozgrywających w Energii MKS Kalisz w przyszłym sezonie będzie Gracjan Wróbel. 20-latek rozwija się w barwach Energii MKS Kalisz od dwóch sezonów, w ubiegłym zdobywając swoje premierowe bramki w rozgrywkach PGNiG Superligi. Trener Paweł Noch w większym wymiarze czasowym wykorzystywał go również w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski, gdzie kaliszanie dotarli do półfinału. Gracjan jest również regularnie powoływany do Młodzieżowej Kadry Narodowej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: