-:-

Dodano: 2 grudnia 2020

Kapitalny Zembrzycki

Świetne 20 minut i kapitalne wejście do bramki Mateusza Zembrzyckiego pozwoliło Azotom przejąć kontrolę nad spotkaniem. Puławianie po kolejnym bardzo dobrym meczu pokonują Energa MKS Kalisz i awansują na drugie miejsce w tabeli. Najskuteczniejszy w meczu był Andrii Akimienko (10 bramek), a w bramce świetnie zaprezentował się wprowadzony z ławki Mateusz Zembrzycki (55% ob.).

Energa MKS Kalisz – Azoty-Puławy/ PGNiG Superliga piłka ręczna

Wynik spotkania, tak jak w sobotnim meczu Energa MKS-u z Grupą Azoty Tarnów otworzył Maciej Pilitowski. Pierwsze 20 minut meczu było niezwykle wyrównane. Oba zespoły mocno walczyły w obronie, a gra toczyła się bramka za bramkę. W drużynie gospodarzy trafienia dokładali Mateusz Góralski, Robert Kamyszek i Marek Szpera, natomiast w zespole Azotów aktywny od początku byli skrzydłowy Andrii Akimienko i obrotowy Dawid Dawydzik.

Po bramce Mateusza Góralskiego z rzutu karnego tablica wyników wskazywała wynik 9:9 i to wtedy trener Lars Walther postanowił dać szansę Zembrzyckiemu, który zmienił w bramce doświadczonego Wadima Bogdanowa. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, bo to od dobrych interwencji młodego bramkarza rozpoczęła się budowa przewagi niepokonanych w tym sezonie Azotów Puławy. Bramki Akimienki i Jureckiego oraz kolejne niesamowite interwencje Zembrzyckiego (w pierwszej połowie 60% obronionych rzutów) pozwoliły gościom zbudować kilkubramkową przewagę już w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy.

W drugą część meczu również bardzo mocno weszli puławianie, a świetną formę cały czas potwierdzał Zembrzycki. W pierwszych dziesięciu minutach były bramkarz Gwardii Opole dosłownie zamurował bramkę. Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz próbowali odrobiać stratę pięciu bramek z pierwszej połowy, ale grę swojego bramkarza wzorowo w ofensywie wykorzystywali puławianie powiększając przewagę.