Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 marca 2017

Karol Bielecki zostaje w Vive Tauron Kielce na kolejne dwa sezony

Karol Bielecki zostaje w Vive. Dziś możemy już oficjalnie potwierdzić, że znakomity zawodnik przedłużył swój kontrakt z klubem o kolejne dwa lata. Popularny „Kola” będzie reprezentował barwy „żółto-biało-niebieskich” do końca sezonu 2018/19
– Łącznie spędziłem już w Kielcach dziesięć sezonów, a będę grał w zespole przez dwanaście lat. Cieszę się, że mogę jeszcze występować na parkiecie przez dwa sezony. Czuję się na tyle jeszcze mocny, żeby prezentować poziom, jakiego potrzebuje zespół Vive Tauron Kielce. Z dumą reprezentuję barwy tego klubu – mówi jeden z najlepszych strzelców naszego zespołu.
Pochodzący z Sandomierza zawodnik, jest jednym z najwybitniejszych reprezentantów Polski w ostatnich latach. Swoje pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce stawiał właśnie w naszym klubie, będąc zawodnikiem Vive Kielce w latach 1999-2004. Już wtedy z kieleckim zespołem sięgnął po Mistrzostwo i Puchar Polski w 2003 roku. W wieku 20 lat, Karol Bielecki po raz pierwszy zagrał w meczu seniorskiej kadry Polski, dla której przez blisko 15 lat, zdobył niemal 1000 bramek w 253 spotkaniach. Poza pobytem w stolicy regionu świętokrzyskiego, mierzący 202 centymetry wzrostu zawodnik występował także w niemieckiej Bundeslidze – SC Magdeburg (2004-2007) i Rhein Neckar Lowen (2007-2012) – Byłem związny z klubem wtedy, kiedy nie było tak wielkich sukcesów. Jestem także teraz, w momencie, w którym walczymy o najwyższe cele. Za wszystko jestem bardzo wdzięczny kieleckim kibicom, którzy niesamowicie wspierali mnie podczas wypadku i podczas najtrudniejszych chwil w moim życiu. Spędziłem tutaj już tak dużo lat, że nasi fani są integralną częścią mojej kariery. 
Od sezonu 2012/2013, Bielecki ponownie reprezentuje barwy kieleckiej siódemki. W ciągu ostatnich kilku sezonów osiągnął z naszym klubem największe sukcesy, dwukrotnie sięgnał po brązowy medal Ligi Mistrzów, a w 2016 roku wygrał rozgrywki w barwach Vive Tauron Kielce. Na swoim koncie Karol Bielecki ma pięć mistrzowskich tytułów zdobytych z „żółto-biało-niebieskimi”. W ubiegłym roku obdarzony bardzo silnym rzutem zawodnik został królem strzelców Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Zawodnik na ma swoim koncie trzy medale zdobyte z reprezentacją Polski: brąz (Mistrzostwa Świata 2009 i MŚ 2015) oraz srebrny medal (Mistrzostwa Świata 2007). Z młodzieżową kadrą Polski w 2002 roku zdobył pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.
Wszystko wskazuje na to, że dla naszego fantastycznego zawodnika będą to ostatnie dwa lata kariery – Wszystko wskazuję na to, że zostanę w Kielcach i tutaj zakończę karierę. Na razie jeszcze o tym nie myślę, ale byłoby to dla mnie bardzo miłe. 
Karol Bielecki jest kolejnym etatowym zawodnikiem drużyny, który w ostatnim czasie przedłużył kontrakt z drużyną. Zadowolenia z tego faktu nie kryje Prezes Bertus Servaas – Myślę, że Karol jest wzorem do naśladowania dla wielu młodych sportowców. W swojej karierze udowodnił, że chcieć to móc. To człowiek z niesamowitym charakterem. W naszym klubie stawiał pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej, a teraz przyczynił się do największych sukcesów w historii. Cały czas pozostaję w bardzo dobrej formie i stanowi o sile drugiej linii naszej drużyny. Karol zapracował sobie na ogromny szacunek i jestem niezmiernie szczęśliwy, że ostatnie dwa sezony kariery zagra w „żółto-biało-niebieskich” barwach.
pat_6287

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: