Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 listopada 2016

Każdy ma w sobie coś z dziecka

Dziś Dzień Postaci z Bajek. Zawodnicy PGNiG Superligi opowiadają które z postaci z ulubionych bajek zostały im w pamięci. Niektórzy z nich do dziś są z nimi związani, na przykład popularną ksywką.
Najbardziej znane przez kibiców porównanie do postaci z bajki ma Adam Wiśniewski z Orlen Wisły Płock.  Od wielu lat wszyscy mówią o nim „Gadżet”. Skąd wzięło się te porównanie? – Tata miał kiedyś niebieskiego vana, którego czasami dawał mi poprowadzić. Ponadto ja jako 17-18-latek  miałem już swój wzrost, ale minus dwadzieścia kilogramów, niż teraz (śmiech). Chłopakom z drużyny juniorów skojarzenia nasunęły się same i potem słyszałem: „dalej, dalej ręce Gadżeta, dalej,dalej nogi Gadżeta. – tłumaczy swoją historię Adam.
adam gadzet
W drużynie Gwardii Opole jedynym graczem, który ma ksywę bajkową jest Adam Malcher, popularny „Yogi”. Ksywa powstała na pierwszym obozie z Zagłębiem Lubin, a wymyślił ją Szymon Ligarzewski, powstała dlatego, że jak tłumaczy sam zainteresowany „chyba dlatego, że jestem duży i zawsze uśmiechnięty”.
yobi-bear zdjecia-2
Z kolei drużynowy kolega „Yogiego”, Michał Lemaniak choć nie doczekał się bajkowej ksywy opowiada o swojej ulubionej postaci z bajek. – To Jerry z bajki o Tomie i Jerrym. Była to mała, śmieszna myszka, która wciąż przechytrzała Toma. Zawsze była krok przed nim. Często chętnie oglądałem tę bajkę i czekałem na kolejny odcinek, a nawet kilkukrotnie oglądałem tę samą część. – tłumaczy Michał.

Damian Zając, również z Gwardii, ma inny typ. – Moją ulubioną kreskówką, a zarazem postaciami są Fineasz i Ferb, ponieważ jest to jedna ze współczesnych bajek, która potrafi rozbawić. Fabuła zawsze rozgrywa się tak samo i tak samo się kończy – opowiada Damian – Jednak w każdym odcinku obserwujemy coraz ciekawsze pomysły. Oglądając poznajemy nowe piosenki, których można następnie uczyć dzieci, główni bohaterowie tworzą swoje wynalazki.

Mateusz Morawski typuje jedną z bardziej nowoczesnych postaci. – Moją ulubioną postacią jest Sid z Epoki Lodowcowej. To bardzo zabawny leniwiec, który potrafił rozśmieszyć zarówno dzieci, jak i dorosłych. – opowiada.
W zespole MMTS Kwidzyn także można znaleźć fanów popularnych kreskówek. Rozgrywający Paweł Gendaoglądał Dragonball. – Moją ulubioną postacią jest Son Goku. Pamiętam, że w niedzielę oglądać ją można było na kanale RTL 7 i wtedy pustoszało podwórko, a wszyscy godzinę swojego wolnego czasu spędzali właśnie na oglądaniu – mówi Paweł – Ta postać nauczyła mnie, że nigdy nie należy się poddawać, trzeba stawać się silniejszym i zawsze warto walczyć o swoje oraz, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi i trzeba ich bronić ze wszystkich sił, nawet za cenę swojego życia.
mlody-pawel-genda
Obrotowy MMTS, Kelian Janikowski z postaci bajkowych najbardziej lubił Dextera. Dlaczego? – Podobnie jak ja przysparzał on swojej rodzinie wielu problemów, a niestety nie byłem najgrzeczniejszym dzieckiem jakie rodzice mogli sobie wyobrazić.- opowiada. Niżej zobaczycie młodego Keliana.
mlody-kelian-janikowski
 
Mateusz Seroka, skrzydłowy MMTS Kwidzyn oglądał Kapitana Tsuba. – Kiedy byłem dzieckiem moją ulubioną bajką był Kapitan Tsubasa. Bohaterem oczywiście był sportowiec, najlepszy piłkarz nożny – człowiek, który właściwie nie rozstawał się z piłką. Był to mój dziecięcy idol. Marzyłem wtedy, żeby zostać piłkarzem. – komentuje zawodnik.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: