III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
1
8
S
1
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 marca 2017

Każdy walczy o swoje

Wybrzeże Gdańsk zwycięstwem w Elblągu przerwało swoją złą serię. Kolejne punkty na koncie gdańszczan sprawiły, że wciąż liczą się oni w walce o podium Grupy Granatowej. W najbliższą środę we własnej hali podejmą Stal Mielec.
Czerwono-biało-niebiescy do środowego meczu podchodzą w dobrych nastrojach. Wygrana w Elblągu przerwała serię trzech spotkań bez zwycięstwa. Tym samym gdańszczanie wciąż liczą się w walce o bezpośredni awans do play-offów. – Każda wygrana buduje i podnosi morale zespołu. Wiemy jednak, ile pracy nas czeka, więc skupiamy się już na kolejnym meczu. Chcemy, żeby nastroje nasze i kibiców były jeszcze lepsze – powiedział Damian Kostrzewa.
Najbliższy rywal podopiecznych duetu Wleklak-Lijewski obecnie zajmuje piąte miejsce w Grupie Pomarańczowej. Dużo mniejszy dorobek punktowy nie oznacza jednak, że mecz z mielczanami będzie należał do łatwych. – Nastawiamy się jak przed każdym meczem na ciężkie 60 minut. Mielec gra bardzo solidnie w tym sezonie i wielu zespołom postawił twardy opór. Szykujemy si na ich najlepszą „wersję” – dodał Kostrzewa.
Dla lewoskrzydłowego czerwono-biało-niebieskich będzie to szczególne spotkanie. Zanim trafił do Wybrzeża, spędził w Mielcu aż cztery sezony. – Do tego meczu szczególnie podchodzę poza boiskiem, bo spędziłem sporą część swojej sportowej kariery właśnie w Mielcu. Na boisku jednak nie ma sympatii, bo każdy walczy o swoje – zakończył Kostrzewa.
Wybrzeże Gdańsk – Stal Mielec, środa, 15.03.2017 r., godz. 19.00, Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS w Gdańsku, ul. K. Górskiego 1.
wybrzeze_fb_main_stal-mielec_02

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: