III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
5
6
S
3
1
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 czerwca 2017

Kolejne transfery Mebli Wójcik Elbląg

 Była bramka, potem rozegranie, teraz przyszedł czas na skrzydłowego. Trzecim transferem Mebli Wójcik Elbląg, który potwierdza jest umowa z reprezentantem kraju w piłce ręcznej plażowej, Filipem Koperem. 

– To zawodnik, który oprócz gry na skrzydle, z powodzeniem może występować także na środku rozegrania. Podpisaliśmy z nim dwuletni kontrakt – podkreśla Łukasz Kuliński, dyrektor Mebli Wójcik Elbląg.
Lewy skrzydłowy, przez ostatnie trzy sezony był szczypiornistą drugiej drużyny Orlen Wisły Płock, z którą grał na zapleczu Superligi oraz II lidze. W sezonie 2016/2017 na pierwszoligowych boiskach 25-letni szczypiornista rzucił 82 bramki w 21 meczach, do daje średnią blisko 4 trafień w jednym spotkaniu. Rok wcześniej na koncie zapisał 16 bramek w 12 pojedynkach.
Do rozpoczęcia treningów przed nowym sezonem jeszcze blisko trzy tygodnie, jednak wiadomo już, że w kadrze Meble Wójcik znajdzie się również dwóch młodych wychowanków Truso Elbląg z rocznika 98. Na prawym rozegraniu swoje szanse otrzyma Adam Załuski, a na lewym skrzydle Bartłomiej Lachowicz. Z nimi umowy zostały podpisane na jeden sezon.
 
Filip Koper nowy zawodnik Mebli Wójcik Elbląg
 
Pierwszym nowym graczem, który dołączył do elbląskiej kadry jest Paweł Kiepulski, były już bramkarz MMTS Kwidzyn. Po nim zakontraktowano Marcina Miedzińskiego, gracza Orlen Wisły Płock, który wypożyczony był ostatnio do Stali Mielec. Ważne kontrakty wciąż mają Adrian Fiodor, Sebastian Ram, Kamil Netz i Marcin Szopa. Nowe kontrakty podpisali Bartosz Janiszewski, Piotr Adamczak, Mikołaj Kupiec, Jakub Olszewski, Jakub Moryń, Marcin Tórz oraz Adam Nowakowski. Trwają jeszcze rozmowy z Danielem Żółtakiem. Jakub Malczewski dostał od Zarządu propozycję dokończenia rehabilitacji po kontuzji. Przepracuje z drużyną okres przygotowawczy i wtedy podejmiemy decyzję czy będzie mógł liczyć na nowy kontrakt zaznacza Kuliński.
Z klubem oficjalnie już pożegnali się Bartosz Dudek (koniec wypożyczenia i powrót do Kwidzyna), Paweł Adamczak (powrót do MKS Kalisz), Grzegorz Dorsz (szuka klubu) oraz Damian Malandy (koniec kariery).
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: